Bi arkadaşım borçları yüzünden icralık oldu . Taşınmazın açık arttırma ilanında parsel numarasını yanlış yazmışlar bunun dışında bi bina farklı parselde olduğu halde borçlu kişiye ait olduğu için binanında satışı yapıldı. binanın bulunduğu parselle alakası yok adamın ama bina onun ustune dıye yerde gıttı. son olarak adam felcli yuzde 93 özürlü raporu var .

yazdığım itiraz dilekçesi taslağı burda

1.Taşınmazın açık arttırma ilanında geçen ;
“1 No’lu Taşınmazın Özellikleri: Kocaeli İl, Kandıra İlçe, 0 Ada No, 771 Parsel No, Hediyeli Yalaktaş Mahalle/Mevki, Balaban Köyü taşınmaz tapu kaydında tarla vasfında ve 325,00 m2 yüzölçümlüdür.”
Metninde belirtilen Parsel No’su “771” değil “711”dir.Buna rağmen satış yapılmıştır.Parsel numaralarındaki yanlış nedeniyle iptalini talep ediyorum.

2.Taşınmazın açık arttırma ilanında geçen ;
”Taşınmazın üzerinde hali hazırda 16 kapı numaralı ve 16/A kapı numaralı 2 farklı bina bulunmaktadır.”
Satışı yapılan parsel 711 numaralı parseldir.Fakat yukarda belirtilen 16 kapı numaralı bina 712 numaralı parselimin içindedir.Satışı yapılan bina bana ait olan 712 numaralı parselde olduğu için satışta yanlışlık ve hata olması nedeniye iptalini talep ediyorum.

3.Davalı kişinin durumu ;
Davalı Hüseyin DURMUŞ’un Kocaeli Devlet Hastanesi Özürlü Sağlık Kurulu’nun,“688” no’lu 19.03.2013 tarihli raporuna göre %93 özürlü durumda olduğu tespit edilmiştir.Bahse konu şahsın ikameti yukarda belirtilen ve satışı yapılan binadır.Bu binanın satılması halinde kişinin sokakta kalarak mağdur olacağı göz önüne alınmalıdır.

bunun iptali için bişeler yapamaz mıyız acil yardım gerekli simdiden teşekkürler...