Merhaba arkadaşlar içinden çıkamadığım bir konu hakkında yardımcı olmanızı istiyorum

02.02.2014 tarihinde Antalya ilinde 20:00-20:10 aralarında sol şeritte seyrederken kavşaktan sola döndüğüm sırada dönüşümü tamamlamama yakın sol arka kapı bitiminden başka bir araç vurdu ve beni savurarak orta refüje çıkardı, kaza sırasında emniyet kemerim bağlı olmasına rağmen kafamı emniyet kemerinin bağlı olduğu yere kafamı vurdum ve araç içerisinde sarsıldım.Orta refüje aracım geri geri çıktıktan sonra emniyet kemerimi çıkardım aracın kapısını açtıktan sonra kafama aldığım darbeden dolayı kafam sola yattı ve araçtan çıkamadım bunu gören bana çarpan aracın sürücüsü bayan aracını olay yerinden uzaklaştırıp kaçmaya çalıştı fakat kazayı görüp duran şahıslar bayanın önüne geçti ve aracı durdurdu.
Bu sırada ambulans geldi ve beni götürmek istediler fakat, olay çözülene kadar olay yerinden ayrılmak istemediğimi belirttim ve bana bir kağıt imzallattırdılar ''ambulansın geldiğini fakat benim kendi irademle binmediğime ve olacakları kabul ettiğimi dair'' ambulansın olay yerinden ayrılmasından sonra polisler olay yerine geldiler bayandan ve benden evrakları talep ettiler '' ruhsat ehliyet sigorta'' ruhsatımı sigortamı buldum fakat ehliyetimi bulamadım bunun yerine kimliğimi verdim.Polis memurları bir süre sonra alkol tespiti için cihaza üflememi istediler ve benim alkol oranım sıfır çıktı,bayan üflediğinde 1,37 alkol oranı çıktı.Fiş çıkarıldı bundan sonra bir tutanağa benim adım soyadım bayanın adı soyadı ve alkol oranları yazılmış ve bunu imzalamam istendi,isim karşılarına baktığımda benim alkol oranımın 1,37 bayanın alkol oranının 0 yazıldığını gördüm ve imzalamayacağımı yanlış yazıldığını belirttim, polis memuru yanlışlıkla olduğunu ve bu tutanağın kendilerinde kalacağını bir öneminin olmadığını belirtti (burada kasıtlı birşey yaptığını düşünmüyordum )Kendi özel sigortamın çekicisini çağırdım ve servise çektirildi..Polis diğer araç için bir çekici cağırdı ve otoparka çekileceğini belirtti..Bu aralarda polisle bayanın aralarındaki konuşmalarda aracın trafikten men gözüktüğü gibi şeyler konuşuluyordu..o zaman pek bir anlam verememiştim bu duruma.Burada kaza tespit tutanağı düzenlendi ve bayanı başka bir polis aracıyla karakola götürdüler fakat bana kaza hakkında hiçbirşey sorulmadı benimde kafam yerinde olmadığı için ilgilenemedim..
Tutanak tutulduktan sonra ben acile giriş yaptım tedavi ve muayene sonrası hastaneye bağlı olan polis memuru geldi ve şikayetçi olup olmadığımı sordu, bende şikayetçi olduğumu söyledim..Tedavim bittikten sonra polis memurunun yanına uğradığımda burdan karakola gitmemi ve bana vuran bayanın karakolda tutulduğunu ifademi verene kadar bırakmayacaklarını söylediler..Ben özel aracımla karakola gittim durumu anlattım fakat bayanı çoktan bıraktıklarını öğrendim,ben şikayetçi olduğumu ve ifade vermek istediğimi belirttim fakat polis memuru olay yerinde şikayetçi olmadığıma dair bir evrak imzaladığımı belirtti,fakat ben böyle bir evrak imzalamadığımı bana böyle birşey sormadıklarını belirttim (böyle bir evrak asla imzalamamıştım).Israrlarım sonrası ifademi aldılar ifademde kazanın şeklini,bayanın kaçmaya çalıştığını sonra aracın kaza yerinden farklı bir yere aracı çektiğini ve şikayetçi olduğumu belirttim.
İfademi verdikten sonra kaza tespit tutanağının yanında kaza krokisini ve açıklamasını gösteren, alkol oranlarını gösteren ruhsatlar sigortalar vb. tüm evrakları teslim ettiler.Krokiye baktığımda gerçekle alakası olmayan bir tutanak düzenlendiğini gördüm.Benim sağ şeritten geldiğim ve sol şeritten gelen bayanın önüne kırdığım tüm kusrun bende gözüktüğüne dair bir tutanak tutulmuş buna bağlı kroki çizilmişti.Ek olarak sadece maddi hasarlı bir trafik kazası olarak girilmişti kayıtlara..ben bu tutanağı görünce polis memuruna bu tutanağa itiraz ettiğimi belirttim fakat polis memuru bunun değiştirilemeyeceğini belirtti kaza yaptığım mahalde mobese kamerasının olduğunu belirttim fakat ısrarla orada kamera olmadığını belirtti polis memuru.. yoğun ısrarlarımız sonrası kameranın olduğu fakat çalışmayıp bozuk olduğunu söylediler..kendilerine ısrar etmem sonrası mobese kayıtlarını talep edeceklerini ve bana 10 gün sonra haber vereceklerini belirttiler ama bununla ilgili ne istediğime dair nede talep ettiklerine dair bir evrak düzenlemedilerelim boş olarak gece 02:30 civarında karakoldan çıktım ve acilden aldığım raporu adli tıpta onaylattım.

Aynı gün içerisinde trafik şubeye konu hakkında bilgi almak için gittiğimde aracın bağlı olmadığını öğrendim..ve bunun hakkında kendilerinin hiçbir işlem yapamayacaklarını belirttiler..

04.02.2014 tarihinde adliyede memur soruşturmalarıyla ilgilenen savcıya ifade verdim ve tüm yaşadıklarımı tek tek anlattım savcı mobese kayıtlarını talep etti ve işi hızlandırmak amaçlı kendim elden emniyette mobese bölümüyle ilgilenen bölüme evrağı ulaştırdım.

Fakat şöyle bir durum söz konusu, mobese kameralarının çalışmadığı bir durum olursa benim ne yapmam gerekiyor veya yaptığım eksik yanlış birşey varmı bu durumu yaşayan arkadaşlar var ise bana yardımcı olmalarını rica ediyorum,diğer türlü benim kaskom kendi aracımı sigortam ise bayanın masraflarını karşılayacak.

Şimdiden çok teşekkür ederim..