4 katli bir binanin giris katinda kiraciyim ve burada internet cafe olarak faliyet gostermekteyim ilk girdigim gunden ebri ust kat komsum beni devamli rahatsiz ediyor ilk sorunum belediyenin yangin cikisi istemesi sonucu alt katimin bahceye acilan kismina belediyeden izinli cikis acarken yasadim kat mulkiyetli tapulu olmasina ragmen bana bahceye kapi acamiyacagimzi solediler tapuda incelemem sonucu 10/4 bahcede dukkanalrin hakki oldugunu gorduk belediyenin gelmesi sonucu bu durumu astik
Yanliz bildiginzi gibi internet cafelerde sigara icme yasagi var ve ruhsat alirken binada yasayan kisilerden muvafakatname aldik 4 kisiden almamiz sonucu yeterli geldi bu ust komsumda bunlardan biri kendisi hergun balkonunda icki icer ama binain onundeki yolda top oynayan olursa cikip kufur iceren sozlerle cocuklara bagirir ve sonra gelip sucu bana yukler
bu cocuklar malumunuz olacakki tabiki benim is yerime geliyor musterilerimin sigra icmek icin kapiya cikmalarina mutakip ust kattan camlari yikiyormus gibi su dokuluyor gunde 8/10 kez cam yikandigi nerde gorulmus ve kapimin onunde biri durdugu zaman camdan sozlu olarak kovuyorlar daha bugun isyerime giren cocugun onune gecip top oynayip buraya giriyorsunzu artik buraya gelmeyin diye 16 yasindaki musterimi kendi dukkan kapimdan kovmaya kalkti
simdi icerde sigara icmek yasak musterilerim bazen kapima cikip iciyor ve hergun o kapiyi ben temizliyorum ust katlardan temizleyen yok arti sigara icenler icin kapida onlemimide aldim
bu ust komsumun hergun gelip bana seni kovduracam demesi tehtit etmesini ansil engellerim dukkan onundeki kaldirima karisma haklari varmi ( 4 metrelik bir kaldirim ) devamli suretle cam yikama bahanesi ile kapimin onune su dokmelerini nasil engellerim
Malesefki bildiginzi uzere ruhsati cikarabilmek icin muvafakatname gerekiyor kat mulkiyetli zemin katta yan tarafinda daire olmayan sahis tapulu bu dukkan icin muvafakat name yasalmidir
ileride bana bunu yapan komsum muvafakatnameden imsasini cektigi taktirde dukkan sahibimin oy hakki varmidir
ve dukkan onune yesillik olarak saksi koymak istiyorum belediyeden isgal ucretini odeyip bunu yapabilirmiyim yaparken binadakilerden imza almam gereklimi

bu konularda bilgi verebilirseniz sevinirim

Ayrica bu kisilerin tuvalet balkon ve mutfak pimaslari dukkanimin icindne gecmekte ve ozellikle on taraftaki dairelerin pipaslarinin oldugu kisimlar kullanilirken asiri derecede ses cikariyorlar bunlari o kisiye karsi kullanabilirmiyim ileride tutup bana karsi milleti kiskirtmaya kalkarsa dukkan sahibim pimaslarin dukkandan gecmesini istemedigini bildirip kaldirtabilirmi ?

Tesekkur ediyorum

sonradan ek

isyerimde her bilgisayarin kendine ait kulakligi var icerde merkezi muzik yayini yapmiyorum yani gurultu yapacak etkenimde mevcut degil