Herkese iyi akşamlar. Bir yapı denetim firmasında inşaat mühendisi olarak görev yapmaktayım. 26.09.2013 yılında işe başladım ve 15.04.2014 tarihinde işten ayrılmayı düşünüyorum. Çalışma sürem 6 aydan fazla olduğu için ihbar sürem 4 hafta oluyor herhalde demi ? Benim aklıma takılan bir durum var. yapı denetim işlerinde üzerinize iş varsa çevre ve şehircilik bakanlığından düşülmesi için dilekçe yazılması gerekiyormuş. şuan benim üzerime herhangi bir iş yok. yapmış olduğum iş sözleşmesinde şöyle bir ibare var ; işten herhangi bir sebeple ayrılmam durumunda bunu bildireceğimi kabul ederim diye.

işten ayrılmak için benim yine de çevre ve şehircilik bakanlığına da yazı yazmam gerekir mi ? ihbar mektubunu noter yoluyla mı göndermem daha iyi olur acaba ve ihbar mektubunda neler yazmam gerekiyor. daha doğrusu nasıl bir mektup yazmam gerekiyor.

" şirketinizde 26.09.2013 tarihinde çalışamaya başladım. 15.04.2014 tarihinde iş akdimi tek taraflı olarak sonlandırıp işten ayrılmayı istiyorum.. tarih 15.03.2014 " gibi bir şeyler mi yazmam gerekiyor ? bilgisi olanların yardımlarını bekliyorum. şimdiden teşekkür ederim