iyi günler
ben ''Banka kartının kötüye kullanılması'' suçlaması ile bir ceza davasında yargılandım.Güveni kötüye kullandığım fakat bu suçun şikayete bağlı olduğu ve davalıların şikayetten vazgeçtiği belirtilerek beraatime karar verildi.
Daha sonra dava yargıtaya temyiz edildi..mağdurlar temyiz etmedi bundan eminim. yargıtay beraat kararını Bozmuş.tekrar ifadeye çağrıldım.
Yargıtay :
Duruşma açılarak ve sanığın,yöntemine uygun şekilde savunması alınarak karar verilmesi gerektiği gözetilmeden,evrak üzerinde yapılan inceleme ile delil takdiri yapılarak tensiben hüküm kurulması suretiyle CMK.nun 191 ve 193 maddelerine aykırı davranılması,
Yasaya aykırı ,C.Savcısının temyiz itirazları bu itibarla yarinde görülmüş olduğundan sair yönleri incelenmeksizin hükmün bu sebepten dolayı 5320 sayılı yasanın 8/1 maddesi uyarınca uygulaması gereken 1412 sayılı CMUK.nun 321 maddesi gereğince (BOZULMASINA) oy birliğiyle karar verildi.

şeklinde bana yazı gönderdi.
sormak istediğim mağdurlar şikayetçi değilse, ek bir delil ve tanık yok ise bu temyiz sebebi mahkeme kararı değişmesine yol açacak bir bozma sebebi midir.? Cevap veren ve okuyanlara teşekkür ediyorum.