Kış ortasında doğalgaz kesilmesinden dolayı ve artan şikayetler nedeniyle maliklerce imza toplanarak kat malikleri kurulu toplantısı yapıldı.
Denetim kurulu yaptığı hesaplamalar neticesinde bazı kat maliklerinin ve kiracıların 2011 yılından beri aidat ve yakıt giderleri borçlarını ödemediğini bazılarının ara sıra elden verdiğini iddaa ettiğini ama ispat edemediğini 15.000 lira borçlu olduklarını her dairenin aylar bazında yaptığı ödemeleri çıkartarak sundu.Hatta bir önceki yani 2011 Mart ayında yapılan denetim kurulundan devreden borçlar olduğunu hatta bu borçlulardan birinin denetim kurulunda olduğu yönetimi akladığını hatta bugün bile aklandığını söylemek istiyorum.
Yönetim bir önceki kat malikleri kurulu toplantısını yapmamıştır.
Yalnız bu borçlar hiçbir şekilde ne kiracılar evden taşınırken kiracılara ne de kat maliklere bildirilmemiştir.Hatta evi satıp vefat eden bile var.İki malik yöneticiye elden para ödediğini ama makbuz alamadığını hatta diğer maliklerden bile elden paralar ödendiğini denetimin çizelgesine işlendiği ama makbuz kesilmediği çıkan anlaşmazlıklar ve hesaplarda ki uyuşmazlıklar yüzünden eski yöneticinin bu sebeple 10.000 lira hesaba para yatırmak zorunda kaldığını öğrendik.Ortada doğru düzgün fatura ve makbuz yok.
Toplantıda yoklama alındı salt çoğunluk sağlandı yeni yönetim ve eski denetim tekrar seçildi ancak borçlu çıkan malikler karar defterinde yönetim ve denetim ibra edildiği için imza atmadı ve çoğunluk sayı sağlanamadı.

Acaba yönetim şu an itibariyle yetkisiz midir ?

Karar defterine borçlu maliklere 10 günlük süre verilip borçlarını ödemeleri aksi halde faiz talep edip icra takibi yapılacağını tebliğ etsek sonuç alabilir miyiz, bu borçların tahsilatı için neler yapabiliriz.Nihayetinde ilk defa tebliğ etmeye çalışacağız ve ulaşamayacağımız eski maliklerde olacak.Yüzyüze bakıyoruz diye zamanında sesleri çıkmayanların şimdi sesleri çıkıyor.Bir sorunu çözmek için el attık ancak bizim de elimizde kalmasın diye çabalıyoruz.Yeni yönetimin bu borcu devralması kendisini ateşe atması mıdır ? İbra edilince ne olur , yasal olarak sorumluluk kalkar mı?

Şimdiden okuma zahmeti gösteren emek ve cevap veren herkese teşekkür ederim