Merhaba,

Yaklaşık 2 aydır oturduğum ve güvenliği site yönetimine bağlı güvenlik firması tarafından sağlanan dairemde pazar günü gündüz saatlerinde hırsızlık gerçekleşti.
Hırsızlık ailemle evden çıktıktan sonra 14:30-19:00 arası yani gündüz saatlerinde oldu . Hırsız(lar) daire katındaki havalandırma kapısının site yönetimi tarafından açık bırakılması nedeniyle buradan balkona geçip, balkon kapısını tornavida ile zorlayıp esneterekmış. Çalınan eşyaların tamamı ziynet eşyası ve içerisinde 7 aylık çocuğuma hediye olarak getirilen altınlar, eşime ait ziynet eşyaları ve bana ait alyans bulunmakta. Çalınan tüm eşyaların ayrıntılı şekilde Polis karakolunda tutanağı tutturuldu. Olay yeri inceleme ekipleri herhangi bir parmak izi bulamadı, keza sınırlı sayıdaki güvenlik kameralarından da polis ve site yönetimi tarafından şüpheli biri(leri) tespit edilemedi.

Güvenlik konusunda sitede yaşanan ve hırsızlık gerçekleşene kadar aksiyon alınmayan bazı durumlar var;
- Katlarda bulunan ve balkonlara geçilmesini kolaylaştıran havalandırma kapısının kilitlenebilmesine rağmen açık tutulması,(Kapılar hala kilitli değil)
- Blok içerisine girişlerde kullanılan kapıdaki şifre sisteminin ekim ayında aktif edilmesi, aktif edildikten sonra kapının sürekli bozulup açık kalması ve kapının kendi kendine kapanmasını sağlayacak hidrolik sistemin olmaması (Güvenlik firmasının kendi tutanaklarında bu konudan birçok kez bahsediliyor)
- Bina içerisinde sadece otopark katından asansörlere binenlerin tespit edilebildiği, yaya girişi yapılan giriş katında veya katlarda kameraların bulunmaması,(Bina girişine yeni kamera konuldu)
- Güvenlik personellerinin vardiyaları esnasında sürekli cep telefonlarıyla oynamaları, (konuyla ilgili tarafımdan çekilmiş fotoğraflar var)

Yaşadığım mağduriyet nedeniyle site yönetimine maddi ve manevi tazminat açmak istiyorum. Bu konuda internet üzerinde emsal davalar gördüm.
Bir arkadaşım site yönetimine ilk başta ihtar çekmemin daha iyi olabileceğini söyledi.

Konu hakkında değerli görüşlerinizi alabilir miyim?

Çok teşekkürler,