Merhabalar,
Öncelikle durumu kısaca özetleyip sonra kafamdaki 1-2 soruyu sorayım.
Kiracı olarak kaldığım evden kontrat bitmeden çıktım ve ev sahibinin onayıyla eve yeni bir kiracı buldum. Benim çıktığım gün yerleştiler ve ev sahibiyle aralarında bir sözleşme imzaladılar. Son aydaki 5-6 gün kalmamı saymazsak borcum yok ama depozito alacağım var. Kendisi erken çıktığım için bunu veremeyeceğini aklı sıra hukuki(!) temellere dayandırarak söylüyor.

Sorular:

1) Dava açmadan önce ihtarname yollamalı mıyım? (Tam adı bu mu bilmiyorum,borcunu ödemesine dair süre tanıyan uyarı yazısı) Yoksa doğrudan dava mı açmalıyım? (Kendisine sözlü olarak ilettim ve vermeyeceğine dair SMS'i var)
2) Eğer 1. sorunun cevabı evetse bunu noter kanalıyla yapmak zorunda mıyız? Ptt ile (muhtemelen ücreti daha uygun) benzer bir tebligat yazısı yollayabilir miyiz?
3) Eğer 2. sorunun cevabı noter ise, (ki yaklaşık 150 lira gibi bir masrafı var) davayı kazandığımda bu ücretin de davalı tarafından ödenmesini talep edebilir miyim ve kabul edilir mi?
4) Sizce bu durumda davayı kazanma şansım (ya da ihtimalim) nedir ve dava masraflarını da alabilir miyim?
5) Bunun dışında ne önerirsiniz?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.