Merhaba değerli arkadaşlar,

Öncelikle bu saatte vaktinizi aldığım için kusura bakmayın konuyu nereye açacağımı bilmediğim için daha doğrusu böyle bir problemin hangi kategoriye gireceğini kestiremediğimden dolayı buraya açma gereği duydum neyse gelelim problemin detayına.

İki hafta önce yeni bir işe başladım banka benden garanti bankasından hesap açtırmamı istedi maaşların yatması için garanti bankası ile anlaşmalı olduklarını söylediler.Bende gittim bankaya hesap kartı için başvuru yapacağımı söylediler daha önceki olan banka maaş hesabımı kapatıp yeni kart başvurusu yapacagımızı söyleyip kimlik bilgilerimi istedi.Bilgileri doğru bir biçimde verdim bankaya çalışan arkadaş herhangi bir borç harç veya kara liste tarzında herhangi bir bilgi vermedi sorunsuz bir şekilde başvurunun alındığı söylendi aradan onbeş gün geçti kart elime ulaşmadı aradığımda ise yasadışı olaya adınız karıştığından ismimin yasaklılar tehlikeli müşteri kategorisine alındığını bu yüzden hesap kartımın gönderilmediğini ve hakkımda detaylı güvenlik bilgilerine ulaşamadıklarını söylediler.Acaba isim benzerliğinden dolayı suç işleyen biri ile benim bilgilerimi mi karıştırdılar polise gidip durumu anlatıp gbt den baktırıyım dedim poliste hakkında arama filan varsa içeri almak zorunda kalırım suçsuz yere nezarethane de vaktini geçirmek zorunda kalırsın dedi.Hayatımda ilk defa böyle bir ilginç durumla karşılaşıyorum saatlerdir düşünüyorum ne yapsam diye bir yol bulamadım en sonunda çareyi belki böyle bir problem yaşamış veya böyle bir durumda ne yapılması gerektiğini bilen birileri olabileceğini düşündüm.İki satır da olsa görüş ve önerilerinizi yazarsanız sevinirim

Herkeze iyi geceler dilerim.İlgilenen herkeze çok teşekür ederim gece vakti meşgul etim sizi