20 yıllık şirket ve 3 ortağız. Şirketi yeni devraldım ve gördüm diğer iki ortak babam ve amcam yıllar boyu usulsüzlük, zimmete para geçirmişler. Bunun neticesinde ortakları şirketten uzaklaştırmak ve mülkümü ve çalışanlarımı korumak niyetindeyim fakat yaşadığım yer küçük olunca herkes birbirini tanıyor, her türlü dolaplar dönüyor. Kimseye güvenemiyorum. Ne yapmam gerekiyor, yardımcı olmanızı rica ediyorum.

Şirket usulsüzlük sonucu ortağı şirketten uzaklaştırmam mümkün mü?

Ayrıca mülkümü ve çalışanlarımı koruma adına maddeli sözleşme hazırladım, bunu diğer ortaklara noter huzurunda imzalatacağım, aşağıda yazdığım maddeler doğrumudur veya eksik bir madde, cümle görürseniz düzeltebilirmisiniz.

----------------------------------------------------------------------------------------

******** LİMİTED ŞİRKETİ (******* V.D. 0********) Yönetim Kurulu Başkanlığına,

1- Şirket çalışanları ile görüşmeyeceğimi,
2- Şirket çalışanları ve ticari ilişkide bulunan şahısları rahatsız etmeyeceğimi,
3- Şirket mülkiyet sınırları içerisine girmeyeceğimi,
4- Şirkete ait her türlü mal, araba, eşyalara zarar vermeyeceğimi,
4- Şirket alıcı, satıcı, tüm bireysel ve ticari ilişkilerde bulunan kişi ve tüzel kişiler ile görüşmeyeceğimi,
5- Şirket araçlarına zarar vermeyeceğimi,
6- Şirket aleyhine herhangi bir eylem, hareket, yazılı ve sözlü hakaret, propaganda yapacağımı,
7- Şirket ortaklarından *****, ****** ve ******'nu rahatsız etmeyeceğimi,
8- Şirket içi veya dışı çalışanlarının özel hayatlarına ihlal etmeyeceğimi,

Yukarıdaki şartları koşulsuz kabul ediyorum. Yukarıda yazılan maddeler doğrultusunda herhangi birine zarar görmesi dahilinde bizzat kendimin sorumlu olduğumu beyan ve taahhüt ederim.
İspat edilsin veya edilemesin yukarıdaki maddelerin bir tanesinin çiğnenmesi halinde maddi zararın bizzat kendimin karşılayacağımı taahhüt ve beyan ederim.

TARİH

İSİMLER
İMZA

------------------------------------------------------------

Yardımlarınız için şimdiden saygı ve şükranlarımı sunarım.