Herkese iyi günler.Ben fen lisesi mezunuyum yani sayısal alan çıkışlıyım.Lise son ve ondan sonraki sene birtakım sebeplerden dolayı çalışamadım.Ygs puanlarım iyi gelmesine rağmen lys ye çalışmadım ve girmedim.bu sene ygs ye 1 ay kala çalışmaya başladım.Ygs den sonra ise sayısaldan tıp fakültesi kazanamayabileceğimi anladım çünkü fen dersleri çok ciddi çalışma gerektiriyor ve ben çok geç kalmıştım.Belirttiğim gibi tıp fakültesi kazanabilirdim ama bunun garantisi yoktu.Tıbbın dışındaki diş hekimliği,mühendislik gibi seçenekler ise ilgimi çekmiyordu.Bunun üzerine eşit ağırlıktan hazırlanmaya başladım.Sözel derslerde zorlanmadığım için ve sosyal bilimlere çocukluktan beri ilgili olduğum için yanlış bir seçim yapmadığım düşüncesindeyim.Ankara Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesinin hukuk fakültelerine yerleşebiliyorum başarı sıralamama göre.Hakimlik veya savcılık düşünmüyorum.Sizce başarılı bir avukat olabilmem için kendi bireysel çabamın dışında hangi üniversite bana daha fazla şey katar?İstanbul Hukuktan arkadaşlarım İstanbul Hukukun avukat olmak isteyen birisi için daha iyi bir tercih olacağını söylüyorlar.Bunda hem üniversitede verilen eğitimin hem de özel sektörün İstanbulda daha gelişkin olmasının etkili olduğunu belirtiyorlar.Yine de Ankara Hukukun taban puanının daha yüksek olması,İstanbul Hukukta ders geçme notu 50 iken Ankara Hukukta 70 olması gibi şeyler kafamı kurcalıyor.Hangi üniversiteyi seçmeliyim?Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.