Öncelikle merhaba hayırlı günler yardımınıza ihtiyacım var ve çok panik yaptım o yüzden yanlış yere konu açtımsa affedin
Sorunum şu benım 2007 yılında olan bır davadan sebeb denetimli serbestlik yasasıyla pazartesı ve perşembe emliyete imza veriyorum 2 yas altı çoçuğum olduğu için denetimli serbestlikten yararlandırıldım benım hakkımda bir dava daha açılmis e devlette yazanı aynen kopyalıyorum
(----MahkemeSinop Ağır Ceza MahkemesiDosya Yıl/No2013/89Dosya TürüCeza Dava DosyasıAçılış Tarihi07/06/2013Dosya Durumuİddianamenin Değerlendirilmesi Sonrası AçılışDava TürüBilişim Sistemleri Banka veya Kredi Kurumlarının Araç Olarak Kullanılması Suretiyle Dolandırıcılık----)
olay su online satıs yaptığım bir site vardı oradan urun satışı yapıyordum Fiyatı 25 Tl olan bir krem gonderimi yapılmamış ve sonrasında bu dava açılmış dava sinnopta açılmış Sinop ağır cezayı aradım davacı yok 2 adet müşteki var ben başka şehirdeyim lütfen bir yol gosterın ne yapmalıyım ve neden ağır cezada açılmış bu dava şimdiden teşekkür ederim iyi çalışmalar

bu şekilde daha önce konu açmıştım saolsun avukat arkadaşlar konuyu cevapladı ben 2 temmuz 2013 günü ağrı ağır ceza mahkemesinde hakim karşısına çıkıp savunmamı yaptım ancak daha önceki ikamet adresim agrının başka bir ilçesi olduğu için sinop ağır ceza mahkemesi yargılanmam için ilçenin asliye ceza mahkemesine talimatlı kılmış bugün elime ulaşan cağrı kağıdında temmuzun 8 nde ilçenin asliye ceza mahkemesine gidip ifade vermemi tarafıma ihtar etmiştir.

özetle sizin bilginize ihtayaç duydugum nokta şu bir insan aynı suçtan aynı savcının iddanemesinden dolayı hem ilin ağır ceza mahkemesinde hemde ilçenin asliye ceza mahkemesinde yargılana bilir mi (ağır cezada mahkeme açıldığı için denetimli serbestliğim düşmüş oldu ve kapandı )