Değerli site yöneticileri ; benim hakkımda il emniyet müdürlüğü resmi sitesine sahte isim, sahte tc, sahte telefonla tamamen asılsız bir ihbar yapılıyor. emniyet müdürlüğü yetkilileri asılsız elektronik postayı işleme koyuyorlar. Eski iş yerinden bir kaç kişiye giderek benim hakkımda bilgi alıyorlar. iş yerimdekilerde sadece kulaktan dolma bilgiler vererek iftira atarak bilgi veriyorlar. somut bir belge olmadan, tamamen soyut bilgilerle polisler işyerimi aramaya geliyorlar. arama kararını gösterip arıyorlar. ; bu bağlamda ;

1. ) asılsız ihbar alan polis benim bilgisayar üzerine dükkanım olduğunu tutanağa geçiyor. bilgisayarcı olmam dolayısıyla bilişim suçlarından gelmeleri gerekirken, ahlak polisinden gelip arama yaptılar.
2.) Arama yaparken yanlarında sadece muhtar bulundurup, bu arama tutanğında bellidir. Ayrıca arama tutanağında sadece polislerin isimleri vardır, sicillerini yazmaları gerekmezmiydi.
3.) arama sonunda sahte elektronik postada beliritlen hiç bir suç unsuru bulunamadı. Dükkanda bulunan 3 adet bilgisayara el konuldu. Fakat el koyma tutanağı tutulmadı. Bilgisayarın yedeklemesi yapılarak imajı alınmadı. Ayrıca el konan bilgisayarlar benim yanımda mühürlenmesi gerekip ,tutanak altına alınması gerekmezmiydi.
4.) el konan bilgisayarların birinde müstehcen görüntü çıkıyor. Bunun hakkında savcılık benim hakkında dava açıyor. Fakat bilgisayar müşteriye ait bu konuda müşterinin hem savcılıkta hem de mahkemede kendisine ait olduğuna ifadesi var.
5.) Dava dosyamı incelediğimde tamamen isim benzerliğinden oluşmakta olan bir şahsız suç arşivi, suçlarla ilgili yazışmalarını gördüm. anne adı farklı, baba adı farklı, tc. si farklı kişinin evrakları o kadar çok ki sanki birisi bilerek koymuş.
6.) El konan bilgisayarlar polis ifademiz sonrasında bize teslim edildi. Fakat bir bilgisayarda müstehcen görüntüler çıktığı için delil olarak gösterlip adli emanet bürosuna teslim edilmesi gerekmezmiydi.

Bu konuları birleştirdiğimde çok büyük bir komploya gittiğimi düşünmekteyim. Ben bu konuda ne yapmam gerekli, mahkemeye kısa bir süre kaldı sonucu ne olabilir. saygılarımla.