Merhaba;

Müzik indirme programı ola Emule programı ile bilgisayarıma inmiş olan ç.p. videoları yüzünden yargılanma durumum var. TCK 226/3-2. cümlesi ile yargılanmaktayım ve bununda cezası 2-5 yıl arası hapis ve 5000 iş günü adli para cezasıdır. Şimdi bu videoların nasıl indiğini kısaca anlatayım kesinlikle kasti olarak inen videolar değildir. Emule tarzı programları bilirisniz, arama yaptığınız zaman bir liste halinde sadece dosya isimlerini görebildiğimiz sonuçlar vardır. Delil dosyalarında görüldüğü üzere İndirilen dosyaların hepsinde "Boy veya Boys" kelimeleri mevcut Emule ile bir şekilde bu kelimeler aranmış bu arama "Old boys" isimli bir filmde olablir adında boy yada boys geçen binlerce müzik film klip ismide olabilir. Sabit Bilgisayarımı tek başıma kullanmıyorum yeğenlerim ve kardeşlerimde bu progamdan sürekli mp3 veya klip indriyorlar. Büyük ihtimal ile yanlışlıkla indilirmiş olduğunu tahmin ediyorum. Bu program aynı zamanda paylaşımda yapıyormuş bu süreçte onuda öğrendik. Bilgisayarda çıkan tüm deliller silinmiş olarak bulunmuş. Bu davaya Baro tarafından bir avukata tarafıma verildi. Ben bu avukat ile görüşmemde bu davaya CMK avukatlarının bakamayacağını paralı bir avukat tutmam gerektiğini söyledi. O zaman siz bu davaya bakın dedim borç kanat neyse öderim ücretini (4000 TL ücreti olduğunu söyledi). Vekalet vermem gerektiğini ve sözleşme yapacağımızı söyledi, birde benim ilk duruşmaya kesinlikle katılmamam gerektiğini söyledi. Şimdi sözleşme yapmayıda hep erteliyor. vekaleti verdim fakat sözleşmeyi sonra yaparız diyor. Benim aklımdanda şu geçiyor, Acaba Bu avukat ilk duruşmaya kendisi zaten katılmak zorunluluğumu var Devletten para almak için , onun için mi ilk duruşmaya benim katılmamı istemiyor dava uzasın diye. Sonra mı sözleşme yapacak, birazda hakimi kötülüyor bu hakim çok gıcık biri diye. Birde ben yazılı savunma hazırladım işin teknik kısmı anlatımı uzun süreceği için bu yazılı savunmayı da sonraki davada verirsin diyor. Sormak istedğim Bu davadan ceza alırmıyım 2-5 yıl arası hapis cezası diyor çünkü. böyle bir suçlamadan doalayı ve yapmadığım bir işten dolayı ceza almak istemiyorum . Ben yazılı savunmamı ilk duruşmada hakime versem sıkıntı olrumu Hakim yazılı savunmaya dikkate almak zorundamıdır? . Evli barklı çoluk çocuk sahibi bir insanım sonuçta Allah göstermesin böyle bir ceza alırsam ailem perişan olacaktır. Lütfen Bu konuda bana yardım edermisiniz. Görüşleriniz nelerdir.
Emule tarzı programlarıda kesinlikle kullanmazınızı tavsiye etmem. Saygılarımla...