Ortalama 6 önce aldığım Ssanyong Korando Sports Model aracı total 5500 km kullandım. 5500. KM de arıza sinyali verdi. ve araç trafik ortamın da 60 km hıza düştü ve 70 km üzerine çıkmaz oldu. Aynı gün hiç beklemeden servise gittim. Aracın yeni EURO 5 motorlar da karşılaşılan bir problem olduğu, haftada bir de olsa DPF temizliği için sabit 60 km hızla 45 dk civarı sürülmesi gerektiği söylendi ve 5000 bakımları yapıp problemin çözüldüğü dediklerini uygulayacağım taktirde bir problem kalmayacağı söylendi. yola çıktık gebze ye dönerken otobanda aynı sorun başladı yine 60 km ye düştü araç ve 60 km üzerine çıkmaz oldu. servisi aradım pazar dolayısı ile kapalı pazartesi erkenden götürmem söylendi ve denileni yapıp, pazartesi sabah 8 de servise bıraktım. işlemin bir kaç saat süreceği motor soğuduktan sonra temizlik yapılacağı söylendi. Akşam üzeri saat 4 de geri döndüm fakat işlemi gerçekleştirememişler ve üzerine 750 TL bedel karşılığı dışarıdan bir firmaya temizletebileceğim söylendi.

Bu problemin olma sebebi kalitesiz yakıt, şehir içi aşırı kullanım ve aracın çalıştırdıktan sonra 2 dk beklemediğimiz den dolayı olmasıymış. tabi ben bunu red ettim ve aracımı orada bırakıp hukiki yollara başvuracağımı söyleyip geri geldim.

Ben 5500 km nin %40 ını uzun yolda yaptım. Kendi önerdikleri opet yakıtını kullandım ve bunlar mevcut plakaya kesildiği için ulaşılabilir bir şey uzun yol yaptığım garantisi de hgs den çıkar tahminimce.

Sizce nasıl bir yol izlemeliyim.