Merhaba degerli forum uyeleri bu foruma ilk basligimi 2008 yilinda acmistim 3 kişi esrar icerken yakalanmıstık ve diger esrarlarda benim üzerimden cıkmıstı o zamanlar üniversite hazırlık ogrencisiydik ve cok zorlu zamanlar yasadim. Ailemin destegiyle bu zamanlari geride biraktim. Ama yeniden bu stresi yasamaya basladim.
Nedeni

O zamanlar akrabam olan avukatim dava bitiminden sonra temyiz icin yargıtaya gitmisti daha sonra kendisi vefat edince bütün davalari baska bir avukata verildi ve o avukatta bizi hep kandırdı ve bu olaydan bir şey cikmayacagini beraatla sonuclancagini soyledi. Üzerinden 5 yil gecti ben okulumu bitirdim ve kpss ye hazirlanmak icin zihnimi rahatlatmaya calısırken bu olaylari arastirdigimda beraat gibi bir seyin olmadigini ve yargıtayin kararına gore eger bozarsa tekrar mahkeme olucak ve mahkeme 191/2 den bize ceza verebilir yada tekrar ayni cezayi verebilirmiş. Yani 5 yil boyunca bosa beklemis gibi oldum. Diger iki kisinin bir sene sonra adli sicil arsivlerinden de bu olay silinecekken benim boyle bir durumda olmam beni agir bir bunalıma sürüklüyor.

Yargıtay baş savcısı kararın bozulmasını istemiş ama yargıtay ne gibi bir karar verir bu karara göre mahkeme ne gibi bir karar verir daha ne kadar sürer hic bir fikrim yok.

Asıl sorum eger en kotu sekilde düsünürsek. Yargıtay onarsa veya mahkeme tekrar ayni cezayi verirse 10 ay hapis denetimli serbestlik ve tedavi almiş olucam bu durum benim memur olmama engel olur mu ? Bunu bilip hayatima devam etmek istiyorum. Yeni bir avukat tuttum ama artık avukatlarada tam olarak güvenemiyorum baska fikirlerde almak istiyorum fikri ve bilgisi olanlar cevap verirse sevinirim.