İşe başvurumu yaptığımda , görüşme sırasında : ilk altı ay için asgari ücret alacağım ancak sonraki her altı aylık dönem için yüzde on fabrika zammı verileceği söylenmişti. Ancak bu durum iki buçuk yıldır gerçekleşmedi. Bu sözü veren iş veren vekili şimdiye kadar hep umursamaz tavırlar içindeydi. İşin tüm gereklerini yerine getiriyoruz. Gece gündüz durmadan çalışıyoruz. devletin yapacağı asgari ücrete bakıyoruz. Korkunç bir ücret dengesizliği var. Ben teknikerim. Yüksek okul mezunuyum. Yaptığım işin mesleğimle bir alakası yok. Vizite kağıdında orta öğretim mezunu diye yazıyor. Oysa ben başvuru formuna tüm kişisel bilgilerimi yazmıştım. Kendi işlerine geldiği gibi bilgileri saptırıyorlar.

1. İş veren değişikliğinden sonra bizlere yüzde on zam verildi. 2006 ocak itibariyle maaş farklarıda ödendi.

2. Fabrikada işe yeni başlayan mühendis arkadaşlara ( bile ), torpilli elemanlara, işveren vekiline yağcılık yapan diğer işçi kardeşlere yüzde otuz - kırk - elli zam yapıldığı gibi artı prim adı altında ödemelerde yapılmakta.

bu durum torpili olmayan , pasif bir bölüm müdürüne sahip bizlerle diğer çalışanlar arasında korkunç bir ayrımcılık yapıldığını ispat eder.

Bu işyerine ne gibi yaptırımlar uygulanmasını sağlayabiliriz. Torpilli olanlarla aramızdaki farkın kapatılmasını isteyebilirmiyiz. ocaktan itibaren verilmesi gereken maaş zamlarının vade farklarınında ödenmesini isteyebilirmiyiz.

Yüksek saygılarımı sunar işlerinizde başarılar dilerim efendim.