Merhaba,

Bir mağazadan aldığım kulaklığı hijyenik ürün kategorisine soktukları için iade almıyorlar. Sabah aldığım ürünü aynı gün akşam iade etmek istedim.

Benim merak ettiğim mağazalar aşağıdaki yönetmelik maddesini öne sürüyorlar. Ancak belki benim hatam ama böyle bir yönetmeliğe ben ulaşamadım. Sağlık Bakanlığının kozmetik ürün yönetmeliğine ulaştım ancak Hijyenik Ürün Yönetmeliğini bulamadım. Bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.

Ayrıca hangi ürünler bu kategoriye giriyor? bu ürünlerin bir listesi varmıdır?

"T.C.Sağlık Bakanlığı’nın Hijyenik Ürün Yönetmeliği’ne göre ayıplı ürün olmadığı sürece hijyenik ürünlerin açıldıktan sonra iade ve değişimi söz konusu değildir."

Diğer sormak istediğim bir konu da bir mağaza aşağıdaki şekilde bir bilgilendirme yapıp ürünü iade almıyorsa bu tüketiciyi yanıltmak değilmidir? Çok teşekkürler.

""Sorgusuz sualsiz iade!* Saturn sana, ürünü kullanılmamış olarak, orijinal ambalajında ve aksesuarları yanında olmak suretiyle aldığın günden itibaren 14 gün içerisinde iade etme olanağı sunuyor. Bu imkândan yararlanmak isteyenlerin yanında ürünün faturasını getirmeleri gereklidir. * SIM kart takıldıktan sonra cep telefonu iadesi mümkün değildir." "