Alıntı teknisyenmiş rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
Merhaba arkadaşlar ben 2010 kpss sınavından 73 puan almıştım 2011 haziran atamalarında ösym nin tercih listesinde 95 adet teknisyen kadrosu vardı . bende 73 puanla teknisyenler arasında 48. sıradaydım tercihimi yaptım . fakat ösym nin alan kontrolü yapmaması nedeni ile bana uygun kadrolara nitelikleri uymayan düz lise vs mezunu kişilerin atanması sonucu ben yüzde yüz atanmam gerekirken atanamadım. ve bu şekilde 95 kadronun 65 tanesi boş kaldı.
Şimdi olay üzerinden 2 yıl geçti benle aynı mağduriyeti yaşayan bir arkadaşım zaman aşımı olduğu halde bakanlığa mağdur olduğunu ve bu boş kalan 65 kadrodan birine atamasının yapılmasını isteyen bir dilekçe gönderdi akabinde bakanlık arkadaşın bu dilekçesine red kararı verdi . bunun üzerine arkadaşım idare mahkemesine dava açtı ve zaman aşımı süresini birhayli geçmiş olmasına rağmen idare mahkemesi yürütmeyi durdurma kararı verdi ve arkadaşım atandı .

bu karar üzerine bakanlık bölge idare mahkemesine itirazda bulundu ve bölge idare mahkemesi bakanlığın itirazını red etti .

Şimdi bu arkadaşla aynı durumdan mağdur olan ben bu arkadaşın mahkeme kararını emsal olarak gösterebilirmiyim . bende idare mahkemesine dava açtığımda emsal karar olarak dava dilekçeme eklersem bana bu emsal kararın ne gibi bir faydası olur benim davam zaman aşımına takılabilirmi . cevaplarınız için sizlere şimdiden çok teşekkür ederim .
merhaba taşeron yasasıyla başvurum reddedilmişti ancak bende zaman aşımı dolayısıyle mahkemeye versemde olumlu bir cevap alamayacağımı söyleyenler var, siz bu bahsettiğiniz konuda bir girişimde bulundunuz mu yada bahsettiğiniz karara ilişkin bir paylaşımda bulunmanız mümkün mü emsal gösterebileceğim ilgilenirseniz çok sevinirim