Merhaba sayın hukukcular,
1 ay kadar önce ayrıldığım şirketten ayrılmadan önce şirkete borcu olup ödemeyen veya batan müşterilere istinaden 4 adet senet imzaladım. Ancak bu müşteriler çek lerini ödemediği için avukatlara verilip yasal süreç başlanmıştı. İşten ayrılmak istediğimden dolayı şirket sahibi o müşterilerin borçlarına istinaden böyle bir uygulama yaptıklarını söyleyerek benimde bir boşluğumda bu senetleri imzalattılar tarih kısmını boş bıraktılar bu müşteriler borçlarını ödediği zaman senetlerini sana geri vereceğiz dediler. Sonuçta 3 yıldan beri pazarlamacı olarak çalıştığım firmaya güvenerek bende imzaladım. Ama kısa bir süre önce firmaya elden aldığım 1100 lira borcumu ödemem istendi hemde 2 gün içinde ancak durumum yoktu 1 bir hafta istedim onlarda ödemezseniz senetlerinizi avukata yönlendiririz diye tehdit ettiler. Bende zaten 1100 tl lik borcumu 3 gün içinde ödedim. Benim senetlerim bu şirketin elinde benim borcum olmadığı halde firmadan mal almış ve borçlarını ödememiş firmada bu şirketleri avukata vermiş durumdayken bana imzalattıkları bu senetlerle bana karşı herhangi bir işlem yapılabilirmi? Veya bu senetlerin iptalini nasıl gerçekleştirebilirim. Sonuçta asıl borçlular hakkında yasal süreci başlattılar? Korkum şu daha sonra 1100 tl lik borcumda yaptıkları gibi aynı işlemi yapabilirlermi?
Konuyla ilgili nasıl bir yol izleyebilirim. Şimdiden teşekkür ederim