Kilitli Konu
2 / 4 Sayfa İlkİlk 1234 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 34 ileti bulundu.
    Nerede
    Yalova
    İletiler
    51
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: İlamlı nafaka borcunda Tazyik hapsinden kurtulmanın yolları

Sayın kırcalı

ilamlı icra yenilemesi mayıs 2012 de başladı 5-6-7-8-9-10-11-12-1-2-3 ödenmeyen cari nafakalar bunlar. diyelim Karşı taraf bu ay şikeyet etti.

Yukarıdaki aylara ait 11 ay işlemiş cari nafaka var. bunların hepsi için tazyik başvurusu yapabilirmi?

Diyelimki hepsi için başvuru yaptılar. ocak şubat mart 2013 ü ödemek son üç ayı ödemek anlamınamı gelir?

Hukuki NET Güncel Haber

İlamlı nafaka borcunda Tazyik hapsinden kurtulmanın yolları konulu yargıtay kararı ara
    İlamlı nafaka borcunda Tazyik hapsinden kurtulmanın yolları konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Türkiye
    İletiler
    1.574
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Nafaka alacağı her gün doğar ve ay olmakla alacak haline gelir anlaşmazlık noktasının çözümü
    İştirak nafakalarına yorum yapmak istemediğim konulardan daha doğrusu dürüstlükle bağdaştıramadığım için detaya inmek istemiyorum
    Konu ismail32 tarafından (09-03-2013 Saat 20:15:42 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Yalova
    İletiler
    51
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı ismail32 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Nafaka alacağı her gün doğar ve ay olmakla alacak haline gelir anlaşmazlık noktasının çözümü
    İştirak nafakalarına yorum yamak istemediğim daha doğrusu dürüstlükle bağdaştıramadığım için detaya inmek istemiyorum
    Sayın
    İsmail32

Bu cevabı yazmadan önce ne aldınız merak ediyorum doğrusu.
    Bizde zor durumda olan birine yardımcı olmak için hukuki araştırma yapıyoruz.
    Dürüst olmayan ne var burada eğer hukuki bilginiz var ise dürüst olarak yazınız.
    Bu forumda herkesin hukuk bilgi almaya hakkı var. bunu bilecek kadar sizi kıdemli gördüm.
    felsefe için ayrıca forumlar var.

Nerede
    Türkiye
    İletiler
    1.574
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Olay iştirak nafakası üzere yani babanın çocuklara yapacağı katkı payına mahkeme %100 arttırmış demek ki kişinin geliri yükselmiş
    Ne demek ne aldınız ?
    Sizin açıkladığım çözümü anlayabilmeniz için bayağı hukuki bilgi almanız gerek.
    Ben size bilgiyi verdim size o bilgiyi anlayabilecek bilgiyi edinmek düşer
    borçta tayzik hapsinden kurtulmanın yolları
    Yarın bende şöyle konu açayım ağır yaralama davasında ağırlaştırılmış hapisten kurtulmanın yolları
    Yok böyle bir zihniyet
    Bilgi vermemeye de hak var ki ben bilgide verdim
    Felsefe edebiyat lise yıllarımı hatırlattı bana
    Neyse

Nerede
    Yalova
    İletiler
    51
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın 32
    Önemli olan bir insanın hukuki yardıma ihtiyacı olup olmadığı aldığınız şeyin etkisi geçtiyse önyargılarınızıda bırakıp aşağıdakileri okumaya başlayınız.

Baba işsiz hasta ve çalışamıyor. Yeşil kartlı
    Nafaka alacaklısı 3800 tl maaşla ihracat departmanında çalışıyor altında son model bir araba var değeri 133.000 tl ailesi yurt dışında gayrimenkullerinden elde ettiği gelir 20.000 tl nin üstünde. Nafaka alacaklısı çocuğunu özel okulda okutuyor.

Nafaka borçlusu baba ailesi ve kardeşleri çok cüzzi bir miktar olan nafaka borcunu oratklaşa ödüyorlar kardeşlerinede bakıyor hapsede girsin istemiyorlar.

Birgün borçlu baba çocuğunu göstermeyen anneyi arıyor. çocuğunu görmek istediğini söylüyor. anne çocuğunun başkasını babası olarak bilmesini istediği sebebi ile reddediyor. adam kahroluyor. adamın durumunu gören adamın ailesi ve çevresi masraflarını karşılıyorlar ve icra marifetiyle çoçuğu almaya çalışıyorlar. üçüncü defada pedokokun yardımlarıyla çocuk alınıyor ama akşamına anne tarafı çocuğu kaçırıyorlar anne ve çocuk kayıp baba savcılığa şikayet ediyor. vs.vs

Anne tarafı adamı çocuğu görmesinin caydırmak için bir avukat tutup nafaka arttırımı davası açıyor. adam herşeyini ortay koyuyor fakat nafaka 2 kat artıyor. mahkemenin gerekçesi şu nafakayı ödemesi gerekir.

şimdi anne çocuğunu görmek isteyen babaya çocuğu görmeye gelirsen seni hapse göndeririz diye tehdit ediyorlar.

olayda daha fazla dramatik olay var fakat detayları geçtim. buraya kadar okuduysan yukarıdaki önyargılarının ne kadar saçma olduğunu görmüşsündür inşallah. gözlerinin yaşardığını bile düşünüyorum. Şimdi siz hala bu adamın hukuki yardıma ihtiyacı olmadığınımı düşünüyorsunuz?

Şimdi eğer hukuki altyapınız var ise hukuki dayanakları ile birlikte cevap verin yada sonsuza kadar bu forum konusundan uzak durun lütfen.

Edebiyat zenginlerin eğlencesi Yukarılardan aşağıları görmeyi deneyin lütfen.

Uyan kardeşim her nerede uyuyorsan
    Konu pargalı tarafından (10-03-2013 Saat 00:39:19 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Türkiye
    İletiler
    1.574
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı pargalı rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sayın 32
    Önemli olan bir insanın hukuki yardıma ihtiyacı olup olmadığı aldığınız şeyin etkisi geçtiyse önyargılarınızıda bırakıp aşağıdakileri okumaya başlayınız.

Baba işsiz hasta ve çalışamıyor. Yeşil kartlı
    Nafaka alacaklısı 3800 tl maaşla ihracat departmanında çalışıyor altında son bir araba var değeri 133.000 tl ailesi yurt dışında gayrimenkullerinden elde ettiği gelir 20.000 tl nin üstünde. Nafaka alacaklısı çocuğunu özel okulda okutuyor.

Nafaka borçlusu baba ailesi ve kardeşleri çok cüzzi bir miktar olan nafaka borcunu oratklaşa ödüyorlar kardeşlerinede bakıyor hapsede girsin istemiyorlar.

Birgün borçlu baba çocuğunu göstermeyen anneyi arıyor. çocuğunu görmek istediğini söylüyor. anne çocuğunun başkasını babası olarak bilmesini istediği sebebi ile reddediyor. adam kahroluyor. adamın durumunu gören adamın ailesi ve çevresi masraflarını karşılıyorlar ve icra marifetiyle çoçuğu almaya çalışıyorlar. üçüncü defada pedokokun yardımlarıyla çocuk alınıyor ama akşamına anne tarafı çocuğu kaçırıyorlar anne ve çocuk kayıp baba savcılığa şikayet ediyor. vs.vs

Anne tarafı adamı çocuğu görmesinin caydırmak için bir avukat tutup nafaka arttırımı davası açıyor. adam herşeyini ortay koyuyor fakat nafaka 2 kat artıyor. mahkemenin gerekçesi şu nafakayı ödemesi gerekir.

şimdi anne çocuğunu görmek isteyen babaya çocuğu görmeye gelirsen seni hapse göndeririz diye tehdit ediyorlar.

olayda daha fazla dramatik olay var fakat detayları geçtim. buraya kadar okuduysan yukarıdaki önyargılarının ne kadar saçma olduğunu görmüşsündür inşallah. gözlerinin yaşardığını bile düşünüyorum. Şimdi siz hala bu adamın hukuki yardıma ihtiyacı olmadığınımı düşünüyorsunuz?

Şimdi eğer hukuki altyapınız var ise hukuki dayanakları ile birlikte cevap verin yada sonsuza kadar bu forum konusundan uzak durun lütfen.

Edebiyat zenginlerin eğlencesi Yukarılardan aşağıları görmeyi deneyin lütfen.

Uyan kardeşim her nerede uyuyorsan
    Ben bir şey almadım
    konuya dair içtahat ekleyebilirim sayısını söyleyin hukuki olarak bir eğitimden geçmediğim için kalıplara tabi değilim bakış açılarım farklı olabiliyor
    siz önce küstahlığı bırakıp özür dileyin ki o her gün doğmanın anlamını açıklayayım konuya katkıda bulunayım tabi kibriniz ve yardım anlayışınız arasındaki çelişkiyi aşabilirseniz

saygılarımla
    Konu ismail32 tarafından (10-03-2013 Saat 00:43:28 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Yalova
    İletiler
    51
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ben bir şey almadım
    konuya dair içtahat ekleyebilirim sayısını söyleyin hukuki olarak bir eğitimden geçmediğim için kalıplara tabi değilim bakış açılarım farklı olabiliyor
    siz önce küstahlığı bırakıp özür dileyin ki o her gün doğmanın anlamını açıklayayım konuya katkıda bulunayım tabi kibriniz ve yardım anlayışınız arasındaki çelişkiyi aşabilirseniz

saygılarımla

Bütün bu yazdıklarımdan bunumu anladınız.?
    hukuki altyapınız yokmuş olan birisi yardımcı olur.

Ayrıca kibirin anlamıda yok sanırım. hukuki ihtiyacı olanda ben değilim bir insana neden yardım etmeliyiz yukarıda yazdım.

kıssadan hisse
    Anneler erkek arkadaşıyla buluşmaya giden kızlarına şöyle tembih ederlermiş" kızım göster ama verme"
    Konu pargalı tarafından (10-03-2013 Saat 00:53:43 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Türkiye
    İletiler
    1.574
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı pargalı rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bütün bu yazdıklarımdan bunumu anladınız.?
    hukuki altyapınız yokmuş olan birisi yardımcı olur.

Ayrıca kibirin anlamıda yok sanırım. hukuki ihtiyacı olanda ben değilim bir insana neden yardım etmeliyiz yukarıda yazdım.

kıssadan hisse
    Anneler erkek arkadaşıyla buluşmaya giden kızlarına şöyle tembih ederlermiş" kızım göster ama verme"
    Siz benim yazdıklarımdan hiç bir şey anlamamışsınız hukuki alt yapıma gelince değerlendirebilecek kapasiteye sahip olmadığınız aşikar benzetmenize gelince ne alaka ne zaman arkadaş oldu ki versin
    ha sizin dediğiniz benzetmede kızlar her konuştuklarına vermeli sonucu çıkıyor yani konu ile alakası yok
    neyse uzatmayalım sizin derdiniz başka belli hitabınız ve benzetmeleriniz de hiç hoş değil gerçi siz laf altında kalmazsınız her şeyin en iyisini bilirsiniz ihtiyaç sahibi garibana sizden başka kim yardımcı olabilir ki
    ben tartışmak istemiyorum seviyeyi korumanız benim için yeterli cevap hakkı kullanmayı da düşünmüyorum

Nerede
    Yalova
    İletiler
    51
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Siz benim yazdıklarımdan hiç bir şey anlamamışsınız hukuki alt yapıma gelince değerlendirebilecek kapasiteye sahip olmadığınız aşikar benzetmenize gelince ne alaka ne zaman arkadaş oldu ki versin
    ha sizin dediğiniz benzetmede kızlar her konuştuklarına vermeli sonucu çıkıyor yani konu ile alakası yok
    neyse uzatmayalım sizin derdiniz başka belli hitabınız ve benzetmeleriniz de hiç hoş değil gerçi siz laf altında kalmazsınız her şeyin en iyisini bilirsiniz ihtiyaç sahibi garibana sizden başka kim yardımcı olabilir ki
    ben tartışmak istemiyorum seviyeyi korumanız benim için yeterli cevap hakkı kullanmayı da düşünmüyorum
    Ben sosyal güvenlik ihtiyacı olan sorunu haricinde yardımcı olamadımki buradan yardım istedim.
    İsterim ki konu hakkında bilgili olanlar yardımcı olsun.
    Konu nerelere geldi. Başka bir benzetme daha yapacağım ama siz şimdi yine buna takılacaksınız. bencede karşılıklı kibirleşmenin anlamı yok. Teşekkürler çok yardımcı oldunuz.

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bu sitede kimsenin kimseye şöyle yaz, böyle yaz, hukuki bilgi paylaşıyorsan paylaş yoksa yazma vs. gibi bir şey söylemeye hakkı yok.İsteyen istediği fikir, görüş, bilgi, ön görü vs. her şeyi buraya yazabilir.Bunlar yanlış veya kel alakada olabilir.Burası serbest bir forum.Cevaplar kişiye özel değildir.Sn. ismail32' de bu işten nasıl kurtulurum, paranın tamamını ödemeden nasıl hallederim gibi bir yaklaşımı özgürce benimsemediğini söylemiş.Bende aynı fikirdeyim ve bunu isteyen istediği şekilde ifade eder.Sorunuzun cevabına gelince kanunların ön gördüğü şekilde birikmiş nafakanın tamamını ödeyerek sıkıntılardan kurtulunabilir.Kolay gelsin.

Kilitli Konu
2 / 4 Sayfa İlkİlk 1234 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

nafaka borcu tazyik hapsi

tazyik hapsi

nafaka tazyik hapsi

tazyik hapsi kalkıyor

nafaka hapsine itiraznafakadan kurtulmanın yollarıtazyik hapsinden nasıl kurtulurum http:www.hukuki.netshowthread.php103845-ilamli-nafaka-borcunda-Tazyik-hapsinden-kurtulmanin-yollarinafaka hapsınden nekadar odersem kurtulunurnafaka hapsitazyik hapsinden kurtulmanafakada tazyik hapsinafaka ve tazyik hapsinafaka hapsinden kurtulmanafaka 3 ay tazyik hapsinafaka borcunu ödememe hapsen tazyiknafaka borcundan dolayı hapisnafaka borcundan dolayı hapis cezasıtazyik hapsinden nasil kurtulurumtazyik hapsi nasıl uygulanırtorba yasada nafakanafakadan kurtulmatorba yasa nafakanafaka hükümlerine uymamaknafaka tazyik hapsine itiraz dilekçesi
Forum