Başıma geçen olayı kısaca anlatayım.
Ben bir para koleksiyoneriyim tc dönemi ve osmanlı döneminin son 6 padişaha ait paralara ilgim var.
Bu arada elime geçen el yazma eserleri de Kültür bakanlığının ilgili kurumlarına vererek değerine göre para almaktaydım. (Daha önce bu işlemimi yaptığıma dair 3-4 adet resmi belge mevcuttur.)
Bu işi yasaklı dönem osmanlı dönemi paralar içinde yapmak istedim yani yabancı ülkedeki paraları toplayarak ülkemize kazandırmaktı ve ebay.com sitesinden irlanda dan 80 adet osmanlı dönemi madeni para aldım ve müzeye vererek para almak istemiştim.
Şimdi bu durumu email yolu ile kültür bakanlığına müze müdürlüğüne sordum ve ne yapmam gerektiği yönünde bilgi istedim. (cevap 2 ay sonra geldi ve belgeleyebilirim)

Sonrasında internetten bu işlerle ilgilenen bir kişiye sorarak bilgi almak istedim ve kişi bana resmi koleksiyonerci(belgeli ve kültür bakanlığında kayıtlı) olduğunu ve kendisinin tanesini 100 dolara alabileceğini ve hiç bir sıkıntı olmayacağını söyledi. Bende kendisine ilk olarak müzeye vereceğimi söyledim ama müzenin çok az bir meblağ vereceğinden kendisine vermemi istedi bende kabul ettim. (bu konuşmamı ise facebooktan belgeleyebilirim)
Sonrasında buluşma sırasında beni jandarmaya yakalatarak mahkemelik bir duruma düşmemi sağladı.
28 Martta ise duruşmam var.

Sizce durum ne olur?
Not: Müze müdürlüğüne kayıtlı koleksiyoner olmak için olaydan 2 gün önce Sabıka kaydımı da almıştım.(müze müdürlüğüne verilmek üzere)