Merhabalar,

Bir avukat tutarak istikak davası açmıştım. Avukat ise o anlarda avukatlık görevlerini yerine getirmediği için atılma pozisyonundaymış. Şans ya tam da ben bulmuşum onu. Ama o anda benim avukatın gayet başarılı iyi biri olduğunu sanıyorudum. Atılma durumunda olduğundan haberim yoktu. Davalara girdiğini sandığım avukat meğerse hiç bir duruşmaya girmemiş ve dava düşmüş. Avukata ne yaptıysam bir daha ulaşamadım. Galiba görevden atıldı ve alacaklı kişilerden kurtulmak için terk etti. İşler bunlarla da bitmeyip haklı olduğum istikak davasında karşı tarafın avukatı davanın düşmesinden faydalanarak hiç girmediği duruşmadan avukatlık ücreti talep etmiş. Ama bana hiçbir bildiri gelmediği gibi aracımın üzerine de bu avukatlık ücretinden dolayı haciz konulmuş. Yalnız bu davanın sonucu ile ya da karşı tarafın avukatlık ücreti bana yansıtıldığına dair bana ne bir bilgi ne bir tebligat geldi. Benim avukata tebligat yaptılar diyeceğim ama adam zaten kayıp tebligat ulaşmamıştır. Karşı tarafın avukata araç uzerindeki haczi kaldırmasını söylüyorum 450.ooTL gönder kaldırayım diyor. Borç ne, gerçekten 450.00TL mi ondan da bir bilgim yok. Yalnız bu karşı tarafın bir açığı var. Kanunları tam bilemediğim için ya tebligatta usulsuzluk var ya da başka birşeyde bir gariplik var. Gerçek alacaklı olan kişi araca yakalama çıkartır ve aracımı yakalatarak beni bu borcu ödemeye mecbur kılar. Ama karşı taraf yeter ki öde de ne zaman ödersen öde havasında.

Bana lütfen bu konu hakkındaki fikirlerinizi söyleyin. Şimdiden tskler...