+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 Sayfa İlkİlk 12
11 den 16´e kadar toplam 16 ileti bulundu.
    Nerede
    Türkiye
    İletiler
    1.574
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Kadın kocasına kıskançlık ile iftira ve Küfür ederse, şiddete maruz kaldığım için eşimi evden uzaklaştırabilirmiyim.

Alıntı SEA DEMİR rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sn Demir siz Türkiye'de mi yaşıyorsunuz ?Sizin yukarıda belirttiğiniz durum medeni ülkelerde geçerli..
    Haklılık payınız olsa da erkeklerin hak aradıkları pek söylenemez erkeklerin yaşadıkları zulmün yarısını kadınlar yaşasa her akşam haberlerde kendini oraya buraya zincirlemiş protestocu kadınlar görürüz kendinizden pay biçin bu sitede sizin kadar cesur biri var mı?

mt8 mt8 sorumu yanıtlamamışsınız yanıtlayınız ki bende kendimce yorumumu yapayım

Hukuki NET Güncel Haber

Kadın kocasına kıskançlık ile iftira ve Küfür ederse, şiddete maruz kaldığım için eşimi evden uzaklaştırabilirmiyim. konulu yargıtay kararı ara
    Kadın kocasına kıskançlık ile iftira ve Küfür ederse, şiddete maruz kaldığım için eşimi evden uzaklaştırabilirmiyim. konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    .
    İletiler
    1.381
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Kadın kocasına kıskançlık ile iftira ve Küfür ederse, şiddete maruz kaldığım için eşimi evden uzaklaştırabilirmiyim.

Alıntı Av.Yusuf Günveren rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Eşiniz size hakaret ediyorsa ev ortamında olmak şartıyla bunu kayda alın (dikkat telefondaki konuşmayı değil evdeki tartışmayı) Hakaret ettigini ispatlarsanız nafaka ödemezsiniz. Ortak çocuğunuz varsa tabiki onlara nafaka ödeyeceksiniz. Saygılarımla.
    T.C. YARGITAY HUKUK GENEL KURULU
    E. 2002/2-617 K. 2002/648 T. 25.9.2002

• BOŞANMA DAVASI ( Taraflar Arasında Evlilik Birliğinin Temelinden Sarsıldığı İddiasıyla )

• EVLİLİK BİRLİĞİNİN TEMELİNDEN SARSILMASI NEDENİYLE BOŞANMA DAVASI

• ORTAK YAŞANILAN EVDE BULUNDURULAN NOT DEFTERİ ( Ortak Yaşanan Evde Bulundurulan Not Defterinin Elde edilmesinde Hukuka Aykırılık Bulunmaması )
    • ŞİDDETLİ GEÇİMSİZLİK ( Taraflar Arasında Ortaya Çıkan Geçimsizliğin Davalı Kadının Evi Terk etmesiyle Neticelenmesi )
    • GÜNLÜK TUTULMASI ( Ortak Yaşanan Evde Bulundurulan Not Defterinin Elde Edilmesinde Hukuka Aykırılık Olmaması )
    • GÜNLÜK DEFTERİNİN DELİL NİTELİĞİ ( Uyuşmazlığın Davalı Tarafından Tutulan Günlük İsimli Defterin Delil Niteliğinde Değerlendirilip Değerlendirilemeyeceği Noktasında Olması )
    • ÖZEL HAYATIN GİZLİLİĞİ ( Özel Hayatın Gizli Alanını İlgilendiren Davalıya Ait Hatıra Defterinin Delil Olarak Değerlendirilebilmesi )
    ÖZET : Ortak yaşanan evde bulundurulan not defterinin elde edilmesinde, hukuka aykırılık yoktur. Hukuka aykırı olarak elde edilen delilin değerlendirilmesi konusunda Medeni Usul Hukukunda da geçerli olan dürüstlük kuralı esas alınarak karar verilmeli ve bu konuda her somut olayda değerlendirme yapılmalıdır. Bu konuda ihlal edilen kanun hükmü ile ispatlanmak istenen menfaat arasında amaca uygunluk hususu da esas alınmalıdır. Diğer taraftan gizli şekilde ele geçirilen tüm deliller hukuka aykırı delil olarak değerlendirilmemelidir. Örneğin, bir telefon görüşmesinde, telefondaki ses yükseltici veya ikinci bir dinleme aleti sayesinde tarafların söylediklerinin duyulması sonucu yapılan açıklamalar ve bu konudaki tanıklık geçerli olmalıdır.
    Konu Hakkaniyetli tarafından (01-02-2013 Saat 20:55:44 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    359
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı SEA DEMİR rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sn Demir siz Türkiye'de mi yaşıyorsunuz ?Sizin yukarıda belirttiğiniz durum medeni ülkelerde geçerli..
    Evet Türkiye'de Yaşıyorum Bununla ilgili örnekler vardır. İstanbul Kadıköy'de müteahhit Mesut Yurtbaşı, eşi Şafak Yurtbaşı'nın kendisine şiddet uyguladığını, tehdit ve hakaret ettiğini öne sürerek tedbir talebinde bulundu. İstanbul Aile Mahkemesi hâkimi de, Şafak Yurtbaşı'nın 6 ay evden uzaklaştırılmasına karar verdi. Çift, 17 yıl önce evlendi. İki çocukları oldu. 2010'da ise boşanma süreci başladı. Mesut Yurtbaşı, boşanma davası dilekçesinde eşinin evlilik süresince aileye sadakatsiz davrandığını öne sürdü. Çocukların velayetini istedi. Eşinin kendisine saldırdığını ve tehditler savurduğunu iddia eden Yurtbaşı, "Nereye gitsem önüme çıkıyor. Şiddet görüyorum. Arkadaşlarımla yemek yerken salata tabağını kafama geçirdi" dedi. "Dayak ve tehdit" yüzünden sürekli karakolluk olduğunu iddia eden Yurtbaşı, "Kısa bir süre önce araçla beni takip etti. Arkadan arabama çarptı. Arabamın önünü kesti. Trafiğin ortasında camdan elini sokup kafama vurdu. Elindeki anahtarı gözüme soktu. Saçlarımı yoldu" dedi. Tutanak ve hastane raporlarıyla mahkemeye başvuran Yurtbaşı, eşinin hem evine hem de kendisine yaklaşmaması için tedbir talebinde bulundu. Mahkeme, Yurtbaşı'nın sunduğu deliller ve ifadeler üzerine, Şafak Yurtbaşı'nın 6 ay evden uzaklaştırılması kararını aldı.

"KAHRAMAN OLACAĞIM!"
    Henüz 16 yaşındayken evlenen Şafak Yurtbaşı ise, "17 yıl önce eşimin küçük bir dükkânı vardı. Evliliğimizden sonra müteahhitlik yapmaya başladı. Eline fazla para geçince geceleri geç gelmeye başladı. Evli olduğunu unuttu. Daha sonra beni kıskanmaya başladı. Aslı astarı olmayan yalanlar attı" dedi. Yurtbaşı, velayeti geçici olarak babaya verilen kızının kendisinden kaçırıldığını savundu. "Bir erkeği dövmek çok zordur" diyen Yurtbaşı ekledi: "Çocuklarımı bana göstermeyen mahkeme hâkimi, eşime koruma kararı verdi. Bir kadın olarak verilen bu kararı kınıyorum. Ben 36, eşim 38 yaşında. Boylu poslu bir erkek. Onlarca kadın hem dayak yiyor hem de ölümle tehdit ediliyor. Mahkemeler ve devlet bu kadınları koruyamazken, 38 yaşındaki bir adam korunma kararı aldı. Kadına şiddet davalarının görüldüğü, herkesin ayaklandığı bu dönemde eşini döven bir kadın olarak kahraman olacağım sanırım."

Nerede
    İSTANBUL
    İletiler
    13
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı ismail32 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Anayasa mahkemesine gidebileceğiniz bir durum yok ortada önce mağdur olacaksınız sonra mahkeme sizin amacınız evliliğinizi yaşanır hale getirmek mi? boşanmak mı?
    6 ay evden uzaklaştırma nasıl ceza kabul edilmez. Amacım tabiki evliliğimi yaşanır hale getirmek ti ama Fatma ŞAHİN sağolsun Aile diye birşey bırakmadı ortada. hem maddi hemde manevi tükendim. Evden uzaklaştırmanın ikinci ayında eşim arkamdan boşanma davası açtı. Benim bir iki kere telefonla arayıp çocuklarımla konuşmak istememe kızıp beni telefonla arayarak sen savaş mı istiyorsun diyerek beni tehdit etti. Sabah saat:09.15 sıralararında 4060 mesaj servisinden dosyaya dilekçe verildiği yönünde adalet sisteminden mesaj geldi.ertesi gün aramaba, oyaktaki parama, bankada ihtiyaçlarım için tuttuğum az bir miktar paraya tamamına ihtiyati tedbir kararı koydurdu. Bunu yapmak için avukata bile ihtiyacı yoktu. kendi başına gitmiş kalemden formatı öğrenmiş ve dosyaya dilekçe vermiş.daha bu savaşın başlangıcıymış kendisi öyle söylüyor. İlerde altınları,eşyaları ve babamdan miras kalan evi kazanılmış mal olarak göstermek için dava açacağını söylüyor. oysa ben evden uzaklaştırıldğım için hiç bir eşyayı almadan sadece kendi özel eşyalarımı alarak çıktım.Ben giderken paket halindeki bilgisayarlarımın fotoğrafını çekmiş eşya götürdüğümü söylecekmiş. zulme bak.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    359
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Evden uzaklaştırma alan sizmisiniz Konunun başlangıcı böyle değildi sanırım sizin yazdıgınız (kadın evden uzaklaştırılır mı, en iyisi meseleyi kendimiz halledelim ve kadına bir tokat yeter mi diyelim o zamanda haklıyken haksız duruma geçiyoruz) demiştiniz ve daha sonra (Evden uzaklaştırmanın ikinci ayında eşim arkamdan boşanma davası açtı) dediniz sin tam olarak ögrenmek istediğinizi anlamadım konu açarken laf olsun diye bence hayali bir kurgu yapıp yazmayın bilgi almak istiyorsanız şuanki durumunuzdan açıkca bahsedinki arkadaşlarımızda ona göre cevaplasın
    Konu Av.Mustafa Demir tarafından (02-02-2013 Saat 00:42:00 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    İSTANBUL
    İletiler
    13
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

ilk yazdığım olayı ben tokat değil tehdit ile bitirdim. neticesinde evden uzaklaştırıldım.Bu yüzden bundan sonraki yaşamımda ne olacağını merak ettiğim için ve bilmeyenlere örnek olsun diye sordum. Televizyonlara çıkan bir olayı örnek vereyim size: Adanada kadın kocasının kulağına jilet atmış ve parçalamış. Bu esnada boşanma davaları devam ediyor. iki çocukları var. erkek mahkemede boşanmak istemiyor. erkek şiddede uğrayınca polis ve ambulans çağırıyor. olay yerinde tedavisi yapılıyor ve ambulans gidiyor. Adam kadından kameraların önünde şikayetçi olduğu halde polis elini kolunu sallaya sallaya gidiyor. Kameraman yarı espiri adama efendim niye karşı koymadınız gücünüz yetmedi mi diye sorunca adam cevap olarak "el kaldırmak kolaymı 6 ay ben nerde yatım kalkım haklıyken neden haksız duruma geçeyim ""ayrıca ortada iki çocuk var boşanmak istemiyorum" şeklinde beyanda bulunuyor. Kadında arkadan bağırıyor "boşanacaksın ulan şerf............." diye. Bunları yalnızca insanlar başlarına gelirse dikkate alıyor diğer türlü seyredip geçiyorlar. Arkadaşlar sadece bu olaya manevi destek şeklinde yorum yapabiliyorlar. ortada hukuki yaptırım çok zor. Gerçektende mahkemeler kadından yana. Peki Devletimiz kadın şiddetini neden görmüyor. Bir annenin kızına gel buraya seni öldüreceğim diye evin için dört dolandırması kadın şiddeti değilmi. Kolunu çok kuvvetli tırnaklaması sonucu deri koparması kadın şiddeti değilmi. Ben görevimi yaptım ve polis karakoluna kızımı götürdüm. Yanlış karakola gitmişiz ve çocuk şubesine gitmemizi söylediler. Ama bana abi sen istersen eşini karakola şikayet etmede bir psikiyatriye götür şeklinde nasihat verdiler. Bende kendisine şikayet mi edeyim yoksa askeri hastanenin pskiyatri bölümüne gelirmisin diye telefon açtım ve kabul etti geldi. Doktor ilk önce kızımı muayene etti sonra benimle konuştu. asıl muayene olması gereken eşim iken eşimi muayene etmedi ve hastane polisini çağırdı. Bu kadından şikayetçiyim lütfen görevinizi yapın dedi. Ortada ben kaldım. Biz erkeklerin hemen koruma duygusu kabarır ve ben devreye girdim. Doktoro rica ettim polise rica ettim . Polis doktor bey bilinçli bir babası var zaten babası ilgileniyor dedi. Bende doktor bey biz kendi aramızda hallederiz eşim nezarethaneye gitmesin diye yalvardım. Doktor kabul etti ve evimize geldik. Eşim birdaha böyle tırnaklama olayını yapmadı. Bakın ben nasıl çözüm yoluna gittim. Kadınlar olsaydı asla laf anlatılmazdı. Hemen erkek dışarı. Annelerin çocuklarına attıkları dayaklar ne olacak. Kadınlar kendileri şiddet uygularken iyi Erkekler kendilerine uygularken kötü. Devlet asıl koruması gereken çocukları unutup kadınlara yöneldi. Ben demiyorum ki hiç hanzo yok. Tabi ki var. Darp raporu alan gözü morarmış kadınları, Şahiti olmak kaydıyla manevi şiddete uğrayan kadınları devlet tabiki korusun. Ama bunlar için çıkan kanunlardan yararlanan kaç uyanık var buda biliniyormu. Benim amacım daha ilkokulda bize öğretilen çekirdek ailenin türkiyede korunması. ama maalesef devletimiz yıkma yoluna gidiyor. 6 ay evden uzaklaştırılan bir aile daha sonra zaten yıkılmış oluyor. Demek istediğim 6 ay evden uzaklaştırma yapıcı değil kökten bitirci bir uygulama. Proplemlere proplem katan bir uygulama. Halbuku yaptırım olarak her iki çifte Aile psikologlarına gitme mecburiyeti getirilseydi daha iyi olurdu. Aile psikoglarına giden çiftler psikologun bir şöy çözemeyeceğini söyleyerek gitmişler ve %80 çift boşanmaktan vazgeçmiştir.Bunları benim bilmem değil Sayın Fatma ŞAHİN in bilmesi gerekir diye düşünüyorum.

+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 Sayfa İlkİlk 12

Bu sayfada bulunan kavramlar:

kadinin kocasina kufur etmesi

https:www.hukuki.netshowthread.php102943-Kadin-kocasina-kiskanclik-ile-iftira-ve-Kufur-ederse-siddete-maruz-kaldigim-icin-esimi-evden-uzaklastirabilirmiyim

kadının kocasına küfür etmesi

kadının kocasına hakaret etmesi

kadın kocasına küfür ederse

kocasina iftira eden kadin

kocasina hakaret eden kadin

kocaya küfür etmek

kadın kocasına hakaret ederse

kadının eşine küfür etmesikadının kocaya hakaret etmesikocasına kufur eden kadınkocasina küfür eden kadinkadının erkeğe hakaret etmesiküfür eden kocaya ne yapmalıbosanma davasi kadin kufurlu mesajkadin kocasina küfür edersekocasına küfreden kadınKocasına hakaret eden kadınlar kocaya iftira atmakkocaya hakaret etmekkocaya iftirakadının erkeğe küfür etmesiKocasina kufur eden kadin hali nedirkadının kocasına iftira etmesi
Forum