Öncelikle ilk konum. Şimdiden bi hata yaparsam acemiliğim için özür dilerim. Ben 22.06.2008 yılında evlendim. Eşimle ufak tefek sorunlarımız oldu. Bu yıla kadar. Genel sorunda benim çalıştığımı görmedi. Hep eve babasının baktığını iddia etti. Benim ve babamın eve bakmadığını söyleyerek evliliğimizi banada kendinede işkence haline getirdi. 2010 yılındada bir çocuğumuz oldu. bu süre zarfında 2 kere ablasının evine gitti sorunlarımız nedeniyle 1-2 hafta kalıp geri geldi. ayrıca bu süre zarfında beni 3 kere evden kovdu. Birinde de anahtarımı alıp eve gelirsem polis çağırmakla tehtit etti. bende mecburen gidemedim. 1-2 ün sonra yaatışıp eve çağırdı. 2. kovuşunda konuştum. Bu ev ikimizin olduğu için ne benim onu kavma hakkımın ne de onun beni kovma hakkı olduğunu söyledim. ama yine kovdu. bende babasını aradım ve kızının yine evden kovduğunu üstüne üstlük adam oldunda bana kafamı tutuyorsun dediğini. Babasına beni paralarıyla satın alamayacaklarını söyledim ve kızının benim paramla yaşayamayacaksa yapabileceğim birşey olmadığını söyledim. 2 gün haber çıkmadı ve eve dön diyende olmadı. 2 gün sonra babası beni halamın eşinin teyzemin oğlunun yanında telefonla aradı. hoparlörü açtım. çünkü dediklerini demedik deme huyları var. bana ya benle yada kızımla sonkez konuşun ve size yakışan bir şekilde ayrılın dedi. bende tamam o zaman dedim. yarım saat sonra kendi aradı ve gelip gelmeyeceğimi sordu. bende siz avukatınıza yazdırın ben imzalarım bir şey istemiyorum ve gücümün yettiğince her şeyi yapmaya hazır olduğumu söyledim. 2 saat sonra babamı yolda görmüş ve Eskişehir'e ablasının yanına gideceğini söylemiş. Dershaneyi arayıp işi bıraktığını ve bana dava açtığını birdaha gelmeyeceğini söylemiş. Ben dershane müdüründen öğrendim ve 2 hafta celp bekledim.3. hafta gelip kalan eşyalarını toplamak için geleceğini söyledi. bu ara arkadaşında öğrendimki babası ablasının evinden ayrı ev tutmuş. Gelip eşyalarını topladı. ben arkasından gittim. Eve gelmesini istedim. Zaten anlaştığımızı ve yaşadığımız yerden haziranda iş bulduğumuz yer olan Turgutlu ya gideceğimizi neden gelmek istemediğini sordum.Ailelerle aynı yerde yaşıyoruz. Ama evimiz iki tarafa da uzak. Herkesin diline düştüğümüzü.3 yaşındaki çocuğumuzun böyle babadan uzak yaşamasına gönlümün olmadığını söyledim. KPSS kursuna gittiğini ve gelemeyeceğini söyledi. Bende ile göndereyim gerekirse evi ile taşıyalım ben servisle gelip giderim dememe rağmen olmaz dedi. İş nedeniyle geri 2 gün sonra geldim. Arkasından Dayımı babasının yanına yolladım. Kızını getirsin benim çocuğumu babasız bırakmasın diye ve karımı sevdiğim için. Ama kızımın hayatıyla oynayamam ve kesinlikle getirmem demiş Dayıma.(Zaten annem aradı Kayın pederi ve telefonunu açmadı. Halasını aradı oda cevap vermedi. Eşimi de aradı o da açmayınca Dayımı gönderme kararı aldım) Gelmeyecekse boşanalım o zaman diye 2. kez yolladım. Çünkü çocuğumu göstermedi. Canı isterse telefonda konuşturdu canı istemezse konuşmayacak dedi. Bu sürede kredi kartımı geri gönderdi. Sekreter açtı mektubu . Para göndermek için hesap numarası istedim göndermedi. Adresini bilmiyorum. Bi ablasında bi babasında bi evinde bide arkadaşlarında kalıyormuş ara sıra. O yüzden adreside yok neden yaptın dediğimde çocuğa baktı dedirtmeyeceğim dedi. ben dershanede 4 gün çalışıyorum ve askeri ücret alıyorum. Şimdi 3 ay oldu ayrılalı ve çocuğumu gittiğimde gördüm sadece buraya gel burada bir gün gör diyor ben boşansak bile hakkımın daha fazla olduğunu söylesemde kabul etmiyor. anlaşmalı boşanmayı çocuğu ayda 1 gün 15 tatilde ve yaz tatilinde 1 hafta görürsen kabul ederim diyor. bende bunu istemiyorum. Şimdi ne yapmalıyım. boşanma davası açsam Benden eşim de nafaka alırmı ?Çocuğuma gücümün dahilinde vereceğim tabiki. Ben babamın evinde duruyorum 2 ay kira ödedim gelmeyince ev kirasıda ağır geldiği için evi taşıdım . onunda msjı var tamam dediği. Çocuğumu alma şansım nedir? babamın arabasını kullanıyorum 2 taneden birini. Ailemin durumu iyi ev girişlerimiz ayrı. Ben artık boşanmak istiyorum babama iftira atmış gayrı meşru çocuğu var ve bi kadınlada ilişkisi var diye. Ben hemen boşanabilirmiyim? Çocuğumu alma şansım nedir? alamasam bile görüşüm nasıl olur (ben uşaktayım eşim Eskişehirde)?Eşime nafaka ödermiyim? Şimdiden teşekkür ederim biraz uzun oldu ama tam bilgi vermek istedim. Bir an önce çocuğumu görmek istiyorum ve acele ediyorum bu yüzden.