Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesinde okumaktayım ve bu yıl bulunduğum yurt meb e bağlı bir yükseköğrtim özel yurduydu. Yurtta bildiğim kadarıyla müdür ve müdür yardımcısı sıfatında kimse bulunmamaktadır. Bir aile tarafından işletilmektedir(yurt sahipleri) ve çatı katında ikamet etmekteydim. Kış şartlarının olması nedeniyle odadan yaklaşık 1 ay önce başlayan ve gittikçe kötüye giden duvarlardan su akma ve çiçeklenme sorunlarının yanı sıra ciddi derecede ısınma sorunu da vardı kaloriferlerin yanmasına rağmen ısınmayan odada kalmak zorunda kaldım. Final döneminin içinde bulunduğum bu hafta bir olayla beraber yurttan çıkmış bulunmaktayım.Yurt sahibin eşi odaya geldi ve odanın dağınık olmasından ötürü şakayla başlayan muhabbetimiz ciddileşip odada bulunan 3 kişiyle beraber benimle tartışmaya dönüştü ve giderken bağırarak hakaret derecesinde sözlerle ve 'defol' kelimesiyle benim yurttan çıkmama sebep oldu. 2 gün önce olan bu olayda dün senetlerimi ve depozitomu almak üzere yurda gittiğimde depozitomu sadece 9 gün kaldığım ay için kullandığını ve senetlerinde avukata verileceğini öğrendim. Ve ben gerçekten ne yapmam gerektiği konusunda çağresizim. Miili eğitim bakanlığına gidip dilkçe vermeyi düşünüyorum bu nedenle fikir danışmak istedim.

Beni bilgilendirip bir fikir verirseniz çok memnun kalırım.

Teşekkürler..