merhaba hukuki net müdavimleri.

Efendim uzun bir aradan sonra bi iş kuralım dedik evi barkı ipotek verip bi iş makinesi almaya karar verdik.

Satışı firma leasingle daha uygun oluyor dedi ve bizde kabul ettik.

65000 + kdv olan makinayı leasingle alınca kdvsi % 1 oluyormuş.

uzatmayım leasing firması ilk başta 36 eşit taksitte 1900 lira olarak ödeyeceğimizi söyledi. ayrıca noter için 1700 exper için 800 tl bizden aldılar. sözleşme esnasında 2000 lira olarak yazıldı bizde iyi dedik. makinayı aldık.

sonra bize bir fax geldi ödemeleri 2100 lira olarak yapmamız gerektiğini söylediler. deaatle sebebini sormamıza rağmen açıklayıcı bi cevap alamadık. daha sonrada noterden 2100 lira olarak ödeyeceğimize dair yeni bi kağıt geldi.

şimdi noter sözleşmesinde 2000 lira yazıyorken neden 2100 lira bizden talep ediliyor olabilir. bu sorunu ne şekilde çözebilirim. şu an ödemeleri onların istediği gibi yapıyorum çünki sözleşme onlardan yana istedikleri an borcu muaccel hale getirip 3 gün içinde bütün günü gelmemiş paraları ödememizi isteme hakları var. leasing firmasıyla tartışmaya girmeden önce araştırmak istedim.

ikamet ettiğim yerdeki noterden leasing şirketine 2000 lira olan ödeme planının ne sebeple 2100 tl yeyükseltildiğini ve dayanağını soran bi ihtarname çeksem doğru olurmuydu. yada ne yapabilirim.

değerli cevaplarınız için teşekkür ederim.

hukuki net i seviyoruz..