+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 11 ileti bulundu.

Konu: Karım Evi Terk Etti

Karım Evi Terk Etti Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Muğla / Bodrum
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Karım Evi Terk Etti

Merhabalar sizlere bir sey danışmak istiyorum biz eşimle kacarak evlendik herkez gibi aradan 1 ay sonra ailesi ile barıştık ve bir buçuk yıl oldu evleneli bundan 1 ay önce kayınbabam arayıp ben yurtdışına gideceğim kızımı gitmeden bi göreyim dedi bende gönderdim gittiğinin ikinci günü eşim beni aradı ben gelmeyeceğim dedi ya evi ailemin evinin alt katına taşırsın yada ben boşanmak istiyorum dedi iki kere yanına gittim ama ikna edemedim son gittiğimdede artık beni sevmediğini söyledi ama ben eşimi çok seviyorum onunda aklı karışık ailesi çok dolduruyor kaynanam biz kaçtığımız zaman bes tane cocugu olsada bosatacam yar etmeyecem kızımı demişti ve son gittiğimdede ister anlaşmalı boşanın boşanmak istemiyorsan çekişmeli açarım uğraşan sen olursun dedi eşimden boşanmak istemiyorum eşim başka şehirden boşanma davası açabilir mi açarsa benimde o şehire gitmem mi gerekiyor yoksa buradan halledebilirmiyim . Neler yapmam lazım bana yardım edermisiniz.

Hukuki NET Güncel Haber

Karım Evi Terk Etti konulu yargıtay kararı ara
    Karım Evi Terk Etti konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    istanbul
    İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Karım Evi Terl Etti.

Valla arkadaşım ben hukukçu değilim ama,senin yerinde olsam kızın ailesinin bende aynı taktiğini uygulardım.
    Gel seninle bir mekanda oturup konuşalım derim ve tekrar kaçırırım,sonuçta senin karın ve seni mutlaka seviyordur,sevmediğini söylemesi dediğin gibi ailesinin dolduruşudur,sen eşini dışarı çıkarıp kunuşmayı dene bence....
    Boşanma davasına gelince istediği yerden dava açar,sonuç itibari ile adresine gelicek mahkeme kağıdı..

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    176
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın A_Karatas işin hukuki boyutu bir şekilde aşılıyor ancak eşinizle aranızda yaşanan hadise üzerine gidersek sahsi görüşüm sonuç pek olumlu olmayacak gibi görünüyor, şu ana kadar bu tarz sorun yaşayıp tekrar bir araya gelenlerden
    çok azı tekrar eski düzenlerini tesis edebiliyorlar ( incelediğim yüzlerce dava sonucuna göre) ancak geri kalanı malesef çok ciddi sıkıntılarla yıllarını heba ediyorlar.Siteye ilk üye olduğum zamanlarda herkese evliliklerini kurtarmaları için mücadeleyi öneriyordum ancak geçen zaman ve tanık olduğum davalar da gördüm ki eşiniz ve sizin dışınızdaki faktörler aslında kısacası aileler işin içine girdiğinde malesef sonuç değişmiyor tüm mücadele karşılıksız kalıyor.Bende benzer sebeble boşandım hemde 2 çocuğum varken , aslına bakarsanız eski kayınvalidemde aynı sözü söylemişti ve başardı da bilmem kaç çocuk olsada boşatacağım diyen bir anneden ne bekliyorsunuz o çocukları düşünmeden kızının evliliğini bitiren bir anne yada baba sizce bu sorunu aşsanız bile ilerde neler yapabilirler.İşin ironik tarafı sizi tehdit etmeleri evinizi taşımazsanız boşanmayla tehdit etmeleride ilerde yaşayacaklarınızın kanıtı.Eşiniz sizi seviyor olsa bu tarz isteği yerine gelmedi diye evliliğini bitirmez , diyelim ki bu konuda kararlı o zaman kendinize sorun böyle bir insanla evli kalmak ne kadar doğru, herkes hata yapar eşiniz ailesinin desteğini almış şekilde bunu yapıyor ama seven insan ailesi ile eşini karşı karşıya getirmez.

Olaya yapıcı gözle bakalım ,hata yaptığını anlaması için ona zaman verin ve olayı akışına bırakın, hayırlısı neyse o olur. Benim çok sevdiğim bir söz vardı bazı arkadaşlar buna çok takıldı ama yinede hatırlatmak isterim " Bazen kaybetmek kazanmaktır" istediğiniz gibi yorumlamakta serbestsiniz buna birde şunu ekleyin isterseniz " bir şey olmuyorsa ya daha iyisi olacağı içindir yada olmaması gerektiği içindir" , yıllardır yaşadıklarımı her gün tekrar tekrar gözden geçiriyorum ve hatalarımı görmeye çalışıyorum, hayatımıza yön verirken bazen bazı gerçekleri görmezden geliriz, görmezden geldiğimiz o gerçekler bir gün karşımıza bu şekilde çıkıyor ve bizi alt üst ediyor.Size başından ciddi derecede kötü şeyler geçmiş birisi olarak söyleyeceğim şey duygusal düşünmeyin bu işin en kötüsüne kendinizi hazırlayın, inş. eşiniz hatasını fark eder ve evine döner ama bu yaşadığınız şeyin bile uzun süre izleri hayatınızdan silinmeyecek.Moralinizi bozacak şeyler söylediğimin farkındayım ama herşey yolunda giderde eşiniz eve dönerse zaten yapacağınız fazla bir şey yok ama ya diğer senaryo gerçek olursa o zaman ne yapacağım diye düşünmeye başlayacaksınız.

Öncelikle tekrar eşinizin evine dönmesi ve yaşadığınız bu tatsız olayın kısa sürede istediğiniz biçimde sonuçlanması dileklerimi ileteyim sonrasında aksi durum için öncelikle bu işi ciddi olarak işinin ehli sadece boşanma avukatlığı yapan birisine en ince ayrıntısına kadar anlatın toplaya bildiğiniz tüm argumanları toplayıp avukatınıza verin işinizi baştan sıkı tutmaz elinizdeki fırsatları kaçırsanız siz üzülürsünüz.Eşinize düşman olun demiyorum ama ailesinin desteği ile size bunu yaşatan kadın bir süre sonra hukuki tüm hakkını kullanıp sizin canınızı yakmak isteyecektir bunlar tecrübeyle sabittir , siteyi inceleyin bu tespitleri haklı çıkaracak pek çok boşanma gerçekleşmiştir.

Hukuki detayları bir avukattan alın buradan alacağınız en önemli şey yaşanmışlıklar ve insanların tecrübeleri olsun , hukuki olarak her dava kendi içinde farklılık gösterir bu anlamda doğru olan bu işi uzmanıyla konuşmanız.

Ama fikrim olsun diyorsanız bildiğim kadarı ile eşiniz bulunduğu yerden dava açabilir diye biliyorum,kayınvalidenizin söylediklerine bakarsanız aslında herşeyin ne kadar açık olduğu ortada anlaşmalı boşanmayı bile önerdi ise kararlı olduklarının göstergesidir,aba altından sopa göstermeyide ihmal etmemiş , bu durum için o kadar çok senaryo üretilebilirki
    a) Evliliğiniz 1 yılı geçtiği için anlaşmalı boşanma olabilir
    b) Çekişmeli boşanma 1) Karşı taraf dava açar, siz kabul eder yada etmezsiniz 2) karşı tarafa karşı sizde dava açabilirsiniz ( boşanma gerekçeniz terke dayalı olacaksa onunda şartları var )

aslına bakarsanız ne kadar zor olsa da bu aşamada sizin tam olarak tüm senaryoları düşünüp bir karar verip ona göre adım atmanız gerekiyor, avukatınız tecrübeleri ile sizi zaten yönlendirir ve gereğini yapar ama önemli olan yaşadıklarınızı değerlendirip karar vermeniz gerekiyor.Eşiniz dönse bile bu evliliği yüretebilirmisiniz çünki bu olayın izleri bile evliliğin bozulması için pek çok olguyu içinde getiriyor, örneğin ; olup bitenleri size yapılanları yada söylediklerini , yaşadıklarınızı kolay unutamayacaksınız ve karşı tarafa karşı en azından eskisi kadar yakın olamayacak onlara sıcak bakamayacaksnız.Eşinizin tekrar aynı girişimde bulunup bulunmayacağı şüphesi hep aklınızda olacak artık ona eskisi kadar güvenemeyeceksiniz, ailesi ile görüşmek istediğinde hep acaba şüphesi içinizi kemirecek daha pek çok konu yüzünden huzursuzluk ve istenmeyen olaylar ortaya çıkacak.

İşin detayı çok, canınız yeterince sıkkın ama dahası da geride olabilir bunu düşünerek hazırlıklı olun.Türkiyede malesef boşanma konularında hukuk kadından yana işliyor ,kim ne derse desin kimse beni bunun tersi olduğuna ikna edemez , bir kaç istisna dışında genel kanı kadın her zaman mağdurdur ve erkek mutlaka eşinin kabul edemeyeceği bir şeye onu zorlamıştır yada daha kusurludur.Önce dava açılır açılmaz genelde yapılan bu karşı tarafa tedbir nafakası bağlanır ( eşinizin çalışıp çalışmadığından bahsetmemişsiniz ama , çalışmadığını varsayıyorum bazen çalışıyor olmasıda tedbir nafakası almasına engel olmuyor ) nafaka sonrasında tazminat talebleri genelde yerinde görülür miktar hakimin taktirine kalmıştır ama genelde verilir.Boşanma davasını neye dayandırarak açacakları bile davanın seyrini değiştirir, normalde idda eden iddasını ispatlamakla yükümlüdür bu erkeğe işliyor ama kadında bu tam tersi onun bu böyle şu söyle oldu demesi yetiyor genelde erkek öyle olmadı diye ispatlamaya çalışıyor ( şimdiden homurtular duyorum düşüncelerime katılmayan pek çok üye vardır mutlaka ama ben bunları hem yaşadım hemde defalarca gördüm, diğer türlüde olabilir ama çok olduğunu sanmıyorum ).

Çok uzattım ancak bilmeniz gereken bir konu var eğer karşı taraf anlaşmalı boşanmayı istiyorsa ve sizinde boşanma yönünde kanaatiniz oluştu ise bu fırsatı kaçırmayın derim, inanın çekişmeli boşanma ve sonraki süreçleri yaşamak istemezsiniz.

Canınızı sıkacak şeyler yazdığım için şimdiden kusura bakmayın ben sadece büyük bir kitlenin tecrübelerini aktarmaya çalıştım karar tamemen size ait, hayat sizin hayatınız, boşanan herkesin severek evlendiğini ve ne hayallerle bu yola çıktığını ama boşanma safhasında birbirlerine ne kadar yabancılaştıklarını ve birbirlerine hasım olduklarını yaşadım gördüm bu detayı unutmamanız dileklerimle.

Saygılarımla.

Nerede
    Türkiye
    İletiler
    1.574
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sonuçta evliliğe müdahale var ailesine tazminat davası aç eşine eve dön ihtarında bulun nedir bu kaynanalardan çektiğimiz

Nerede
    Muğla / Bodrum
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Cok Tşk Ederim Yanıtladığınız için Sayın engin güven iki kere gittim sadece gidiş 13 saat sürüyor yakın olsa hiç oradan çıkmayacağım ve bırakın dışarı çıkıpta görüşmeyi evlerinde beş dakika yalnız bırakmıyorlar bizi bide eklemek istiyorum abisinin bana telefonda dediği farzederim ki bacım 1 sene tatil yaptı geldi diye söyledi boşanmak isteyen şimdiye kadar neden davayı açmadı onuda anlamış değilim acaba kayınbabam şehir dışında onu bekliyor olabilirler diye düşünüyorum.

Nerede
    .
    İletiler
    1.381
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Evi terk ettiği tarihten itibaren 4 ay sonra aile mahkemesinden eve dön çağrısı yapmalısın.
    Eve dön çağrısında geliş bilet ücretini posta ile evde ödemeli esinize gönderin ayrıca evin anahtarının nerde olduğu gibi hususları belirtmelisin. En geç eve dönüş zamanı 2 ay diye belirtmelisin.
    2 ay bekleme süresi bittikten sonra aile mahkemesine evi terk sebebiyle boşanma davası açabilirsiniz.
    Ancak esinizin evi terk sebebi nedir.
    Evi terkte sizin kusurunuz varmi?
    Çekişmeli dava acipda kaybederseniz, siz kusurlu hale gelirsiniz.
    Esiniz dava acar sizi finansal olarak mağdur eder.

Nerede
    Muğla / Bodrum
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Eşimin Evini Terk etesi için Sebep yok babası yurtdışına gidecek diye gitti ama iki gün sonra evi oraya taşımamı söyledi yada boşanalım dedi bende ilk başta kabul etmiştim ama daha sonra vazgeçtim neden diye sorarsanız telefonda gel evin eşyalarını toparla dedim oda ailesine sormasını söyledi bende sinirlendim sen benim karım değilmisin ailenden buraya gelmek için izinmi alıyorsun evi taşımıyorum tek geleceksen gel dedim bu kadar ama son gittiğimde eşimin bana söyledikleri ben sigara içmesine karışıyormusum dogru fazla içmesini istemiyordum geceleri yemek yerdi sonra bana gelip kilo alıyorum ben derdi bende yediklerine dikkat derdim zamanında iki ay çalıştı sonra ayrıldı işten dedimki bende karıcığım şu borçlarımız bitene kadar bana destek olurmusun benım aldığım maaş belli giderlerimizde belli yettiği yere kadar yetmediği yerde kuru ekmek yeriz dedim oda bunu yanlış anlatmı ailesine çalışmazsan sana bakmam demişim sebepler bunlar kayınvalidede baya doldurmuş ama eşiminde yaşı genc 20 yaşında bende 25 yaşındayım ben ailesine dava acmam gereklimi abisi telefonda ya buraya taşı evi yada adliyeye git dilekceni ver dedi olurda boşanırsanız bacım 1 yıl tatıl yaptı geldı derım ve bacımada soyledım seni bir kere affettik bir daha gidersen affetmeyiz demişler olay bundan ibaret .
    Konu A_Karatas tarafından (26-09-2012 Saat 18:55:37 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    ankara
    İletiler
    258
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Eşin anlaşmalı boşanmaya yanaşıyorsa bu fırsatı kaçırma derim. Boşanma davalarında erkek otomotikman kusurlu bulunuyor. Bu kadına ömrünün sonuna kadar nafaka ödemek istermisin?

İletiler
    2.586
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Öncelikle iyi akşamlar geçmiş olsun.

İnsanın sevdiği için ve evliliği için mücadele etmek istemesine son derece saygı duyuyorum. Bunu bilmenizi isterim. Severek evlenmişsiniz, kaçmışsınız. Lakin hukuki boyutların neler olduğunu ve yaşayacağınız iftiraları ve karınız yanınızda olmadığı için bile HER AY ÖDEYECEĞİNİZ NAFAKALARI(boşansanız bile devam edecek), kusurlu bulunursanız ödeyeceğiniz TAZMİNATI,üstüne üstlük hiçbir şey yapmasanız bile haksız yere uzaklaştırma kararı çıkatabileceklerini ve buna benzer neler neler...

Haklı iken haksızlığa uğrayan o kadar çok insan var ki. Bir fiske vurmamışsınızdır, dövdü derler, yalan yere şahitlik ederler; sövdü derler yalan söylerler, telefonla arıyor tehdit ediyor derler savcılığa şikayet ederler.

Allahtan korkan da kalmadı artık. Yeter ki hakim önününde kendilerini haklı çıkartsınlar. Tazminat ve nafaka kazansınlar.

Hele ki eşinizin ailesi size diş bilemişse özellikle paranızı alma yoluna gideceklerdir. Ama henüz gözleri açılmamış belli ki. Çünkü haklarını bilseler size asla anlaşmalı boşanma teklif etmezler.

Size nacizane bundan sonra vereceğim en iyi tavsiye şu olacaktır. Eşinizle ayrılma konusunu şahitlendirmek. Eşinizin yanına mı gidiyorsunuz? Asla yanlız gitmeyin. Birkaç kişi alıp da gidin. Konuşmalara o kişilerde şahit olsunlar. İleride eşiniz boşanma davası açacak olursa en azından o kişileri şahit olarak dinletebilirsiniz.

Ve diğer nacizane tavsiyem de şu olacak. Bu konuyu bir avukatla görüşmek. Danışma ücretini vererek sorular sorun. Eğer ben boşanmak istemezsem ve karşı dava açmazsam, çekişmeli boşanma davasında ne kadar nafaka öderim aylık diye sorun. Bu dava ne kadar sürer sorun. Boşanma kararı çıkarsa yine nafaka öder miyim diye sorun. Tazminat ödeme kararı çıkarsa ne kadar ortalama diye sorun. Ekonomik durumunuzu belirtin. Avukat size ortalama bir rakam söyleyecektir. Girdiği davalardan dolayı bilir. Anlaşmalı boşanırsak avantajı ne olur diye sorun.

Bunları sorun ki, neyle karşılaşabileceğinizi öğrenin. Hukuki olarak karşılacağınız şeyleri bilmek vereceğiniz kararı da etkileyecektir.

Eğer vaktiniz varsa sitedeki konuları ve insanların yaşadığı sıkıntıları öğrenmenizi tavsiye ederim. Deneyimler illaki yaşayarak öğrenilmez. Bazen insanların yaşadıklarını öğrenerek de olur. Yani başkalarının yaşadığı şeyler size yol gösterici olabilir.

Nerede
    Muğla / Bodrum
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Verdiğiniz Cevaplardan Dolayı Çok Teşekkür Ederim En Yakın Zamanda Bir Avukata Danışacağım Eşiminde Beni Aramasını Bekliyorum Belki Geç Olmadan Hatasını ve Ailesinin Bizi Ayırmak İstediğini Anlar.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

esim donmek istiyo babasi birakmiyor

esim evi terketti nafaka odermiyim

bosanmk istemitorum tedbir nafakasi icin sahit gereklimi

esim evi terketti bosanirsam nafaka odermiyim

karım terk etti

boşanmadan karımın ailesinden tehdit alıyorum

geri don cagrisina donulmezse ne olur bosanm dVasinda

karim beni sevmedigini soyledi

eşimi çok seviyorum beni terk etti