Hukuki NET sitesinde paylaşımda bulunmak, soru sormak ve cevap yazmak için üye olun. Üyelik ücretsizdir.

Hukukçulara Mahsus GİZLİ Forum; Koşullar ve Üyelik

02-04-2006 23:21:50 admin #

Hukukçulara Mahsus GİZLİ Forum; Koşullar ve Üyelik

Aldığımız birçok öneri ve rica neticesinde sadece hukukçu üyelerimizin girebileceği ÖZEL ve GİZLİ bir alan yaratmış bulunmaktayız. Buraya üye olmak aşağıda açıklanacağı üzere özel şartlara tabi olduğu gibi buraya yazılanlar da başlıklar dışında kamuya açık olmayacaktır.

https://www.hukuki.net/images/viewdoc.gif HUKUKÇULARA MAHSUS (ÖZEL) ALANA UYE OLMA KOŞULLARI :

1- Siteye gerçek ad ve soyad ile üye olmak,
2- Avukat, Hakim, Savcı, Noter gibi Hukuk fakültesi mezunu olmak ve mesleği bilfiil icra etmiş olmak,
3- Bu forumlarda üye adı olarak gerçek ad, soyad ve ünvan kullanmak.

(a) Üye Avukatlarda Av. şeklinde ünvan kullanma zorunluluğu bulunmaktadır. Diğer meslek gurupları için bu isteğe bağlı olarak kullanılmaktadır, ancak bu üyelerin de gerçek ad ve soyadı kullanmaları zorunludur.
(b) Bu bölüme üye olma talebinde bulunanların üye adları başvuruda bulunanın ayrıca talebine gerek kalmaksızın yönetim tarafından değiştirilecek ve üyeye bilgi verilecektir.

https://www.hukuki.net/images/viewdoc.gif HUKUKÇULARA MAHSUS (ÖZEL) ALANA UYE OLMA YÖNTEMİ :

1- Siteye üye gerçek ad soyad ve ünvanınız ile üye olunuz.
2- Özel forumlara giriş yetkisi alabilmek için,
a- Mesleğinizi (ünvanızı)
b- TC.Kimlik Numaranızı ( Kimlik doğrulaması yapabilmek için geçerli olup, bilmiyor iseniz TC. Kimlik No Sorgulama )
ç- Doğum Yılı (Nüfus ve Vatandaşlık hizmetlerinin, kimlik doğrulaması yapabilmek için istemesi nedeniyle)
d- Hakim,Savcı iseniz Sicil no, Avukat iseniz Baro ve Sicil No'su
e- İş telefonu numaranızı
f- Cep telefon numarası

http://yardim.hukuki.net servisimize (Bu servise mesaj bırakırken lütfen sitemizdeki kullanıcı adınızı da belirtiniz, kullanıcı adınızı bilmeden gerekli değişiklikleri yapamıyoruz.) VEYA Av.Dilek Kuzulu Yüksel'in YA DA Av.Esin Kılıç Şehirlioğlu'ın profillerinde yer alan maillerine (veya ileti sayınız 30 dan fazla ise Kısa Mesaj gönderme yolu ile) gönderiniz.


https://www.hukuki.net/images/viewdoc.gif Başvurunuzun değerlendirilmesini müteakip ilgililerce özel bölüme giriş yetkisi verilecektir. Bu işlemler 1-2 gün sürebilir...

https://www.hukuki.net/images/viewdoc.gif Eski rumuzunu değiştirmek isteyen üyeler ilgililere müracaat edebilecekleri gibi, YENİ Üye kaydı yaparak da giriş izni isteyebilirler. (Yukarıdaki koşullar mahfuzdur)

https://www.hukuki.net/forum/../images/viewdoc.gif Başvurularınızın sonuçlarını https://www.hukuki.net/showthread.php?t=11980 bu linkten takip edebilirsiniz.

* Üye adları dışındaki diğer husular tarafımızca gizli tutulacaktır. (TC Kimlik bilgisi, TBB ve Baro sicil numaraları vb. sicil no'lar, Telefon numarası ve açık adres gizli kalacaktır)


Saygılarımızla.
www.hukuki.net yönetimi.ÖRNEK 1 :

Siteye Av.Haşim Menger şeklinde üye olunmalı ve yukarıdaki açıklama doğrultusunda başvuruda bulunulmalı, bu başvuruda, TC.Kimlik no, Baro ve sicil no ve İş telefonun yazılı olması gerekmektedir.


ÖRNEK 2 :

üye adı: hukuki
Ünvan - Gerçek ad: Av.Feridun Sarayoğlu
TC.Kimlik: 96724514054
Doğum yılı: 1970
Baro: İst. 16617
Tel: 212...
Cep tel: 532...


Üye adımın gerçek ünvan ve ad ile değiştirilmesini rica ediyorum...


Örnek 3:

Üye adı: rumuzcu
Ünvan - Gerçek ad: Av.Ebru Hattatçılaroğlu
TC.Kimlik: 23456789015
Doğum yılı: 1980
Baro: İst. 29919
Tel: 216...
Cep tel: 555...


Üye adımın gerçek ünvan ve ad ile değiştirilmesini rica ediyorum...
10-12-2009 20:16:06 admin #

Cevap: Hukukçulara Mahsus GİZLİ Forum; Koşullar ve Üyelik

Hukuki.net yönetim kurulu kararları gereğince ;

1- Hukukçu özel ve Stajerlere ilişkin bölümler artık stj. kimlik doğrulaması yapılabilmesi nedeniyle birleştirilmiştir.

2- Hukukçulara özel bölümlere artık Stj.Avukatlar da kabul edilebildiğinden özel bölüme başvuran stajerinlerden istenen bilgiler şunlardır:

a- Ad soyadı
b- TC.Kimlik Numarası
ç- Doğum Yılı
c- Staj No'su
d- İş veya cep telefonu numarası
e- Adres
f- Şayet siteye üye iseniz rumuzun Stj.Av...... olarak değiştirilmesi talebi.

Bilgilerin yukarıdaki kurallar dahilinde bildirmesi gerekmektedir. Stajerlik sorgulaması TBB sayfalarından yapıldığından TBB sitesinde kaydınızın bulunup, bulunmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir.

3- Hukukçulara özel bölümlere bugüne kadar yapılan bazı başvurularda bazı eksiklikler nedeniyle taleplerini kabul edemediğimiz avukatlar, varsa eksik bilgilerini tekrar bildirerek yeniden başvurabilirler. Meslektaşlarımızın baro sitelerinde veya TBB sitesinde kayıtlarının olmadığını kontrol ederek müracaat etmeleri kabul konusundaki sıkıntıları önlemiş olacaktır.

Bu nedenlerle başvurulardan önce, bildireceğiniz bilgilerin doğruluğunu öncelikle araştırınız.

Saygıyla duyurulur.
Hukuki Net Site Yönetimi
20-06-2010 00:47:04 admin #

Cevap: Hukukçulara Mahsus GİZLİ Forum; Koşullar ve Üyelik

BAŞVURU AŞAMASINDA SIK YAPILAN YANLIŞLAR VE DOĞRULARI :

1- En sık yapılan yanlışlardan biri gerekli bilgilerden bir veya birden fazlasının unutulmuş olması. Bu nedenle yukarıdaki örneklere bakarak bilgi vermeniz, araştırma ve dolayısıyle bekleme süresini kısaltacaktır.

2- Zaten site üyesi iseniz RUMUZUNUN gerçek ünvan ve ad-soyad ile değiltirilmesi talebi. (Çoğu üyemiz bunu unuttuğundan doğrulamak için tekrar mesajlaşmak ve dolayısyle beklemek zorunda kalınmaktadır)

3- Avukat iseniz hukukçulara özel bölüm üye adı formatı şu şekilde olmalıdır; Av.Ad Soyad (Rumuzlar alınırken veya değiştirilmesi gerektiğinde Av. ile ad arasında BOŞLUK olmamalı, Ad veya Soyadın TAMAMI BÜYÜK HARFLE YAZILMAMALIDIR.)

Örnek:
Av. Ahmet GÜNDÜZCÜ (YANLIŞ)
Av.Ahmet Gündüzcü (DOĞRU)
™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.

♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.

Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.

Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı vd.

® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir.

‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.

📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.

This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.