Hukuki NET sitesinde paylaşımda bulunmak, soru sormak ve cevap yazmak için üye olun. Üyelik ücretsizdir.

Limited Şirketlerde Sorumlu Müdür Vekaleti

06-05-2011 07:56:08 alper1991 #

Limited Şirketlerde Sorumlu Müdür Vekaleti

Merhaba benim sorum şirketimizde ben ve ortağım, ortak sorumlu müdürüz ortağım bana imza yetkisi konusunda yetki( vekaletname) verse onun yerinede vekil olarak işlemleri ben takip edebilirmiyim veya başka birine vekalet verse verilen kişiyle beraber takip edebilirmiyiz ve vekalet verilen kişinin şirket çalışanı olmak zorundamı.

Diğer bir soru olarak imza yetkisini yani sorumlu müdürlük yetkisini tek ben alsam şirkette ki bir mali sorundan,iş kazasından vb sorunlardan tek ben mi sorumlu tutulurum ve bu sorumlulukları sinirlayabilirmiyiz karar defterinde, nasıl bir yol izlenmeli yani kısacası imza yetkisinin bana getireceği avantaj ve dezavantajlar nelerdir?

Hukukcu arkadaslardan bu konuda acil yardımlarını bekliyorum,yardımcı olan arkadaşlara şimdiden tesşekürlerimi sunuyorum.
28-01-2020 10:02:39 Eren Eltutar #

Cevap: Limited Şirketlerde Sorumlu Müdür Vekaleti

Merhaba, bu soru yanıtlanmamış sanırım. Konu hakkında bilgisi olan var mıdır? Vekaletin verilebilmesi için şirket çalışanı olması gerekli midir yoksa ortaklığı olması yeterli midir?
™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.

♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.

Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.

Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı vd.

® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir.

‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.

📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.