Hukuki NET sitesinde paylaşımda bulunmak, soru sormak ve cevap yazmak için üye olun. Üyelik ücretsizdir.

Gürültü Yapan üst Komşu

17-04-2008 14:12:42 cemilerdenay #

Gürültü Yapan üst Komşu

SELAMLAR,
Benim sorunum üst katımda oturan ve son derece gürültü yapan komşum.
İkinci çocukları oldu ve ikinci çocukta yürümeye başladıktan beridir.Gürültüden son derece şikayetciyim. Sürekli koşup zıplıyorlar, başta yukardaki komşumun kapısına utana sıkıla giderek ricalar ettim. İlk ricalarda bazen gürültüyü kestiler, ama artık aldırmıyorlar. Kapılarına gittim olmadı, tavana vurdum olmadı. Gürültüyü yapan çocuk diye şimdiye kadar iyi niyetli olmaya çalıştım. Ama artık ne ben nede eşim işten gelince dinlenme imkanı bulabiliyoruz, nede çocuklarım rahat bir şekilde evde ders çalışıp erken uyuma imkanı bulabiliyorlar. Artık kanuni yolardan ve bir avukattan yardım istemeye karar verdim. Ancak bu yola başvurmadan önce bu girişimlerden olumlu bir sonuca başvurabilirmiyim. Yoksa yapacağım bu girişimler sonuçsuz mu kalır. Çünkü söz konusu kişi polis memuru ve artık arsızca hareket ediyorlar, hayatımızın daha da zehir olmasından çekiniyorum. Polise şikayet ediyim diyorum meslekdaş dayanışması ile karşılaşırım diye çekiniyorum.
Artık tavanada vurmak para etmiyor. Daha fazla tepemizde zıplıyorlar.:(
17-04-2008 14:26:01 sdt23 #

Re: Gürültü Yapan üst Komşu.

Benzer konularda verilmiş cevapları burada bulabilirsiniz:
https://www.hukuki.net/forum/tags/ind...?tag=/gürültü/
08-09-2009 23:41:42 barbaros_eldes #

Cevap: Gürültü Yapan üst Komşu.

Selamlar..

Oncelikle degerli avukatlarimiz bize bu hizmeti sundugu ve bizleri hukuksal alanda izleyecegimiz yolarda ışık tuttuklari icin sonsuz tesekkur ediyorum.

Arkadaslarin belirtmis oldugu ust komsu rahatsizligini bende yasamaktayim.Ust katimizda 3 cocuklu bir aile bulunmakda ve hepsi birbiri ile en fazla gurultuyu kim cikaracak gibi yarisma icerisinde olduklarini dusunuyorum.Defalarca uyarmamiza ragmen vermis oldugu rahatsizliklar devam etmekde.Konuya iliskin sahit bulamazsam uygulayacagim hukuki islemleri sirasi ile belirtirseniz cok mutesekkil olurum.

Tesekkurler...
31-12-2009 04:24:45 Teory #

Cevap: Gürültü Yapan üst Komşu

Fikir beyan etmek istiyorum musadenizle.Bilmükabele haklı olabilirsiniz lakin onlar çocuk,ses yapabilirler bundan normal birşey varmı? Evinizin oturma planında değişiklik yapmanız daha olgun çözüm arayan anlayışlı komşu olduğunuzu gösterir.Ses her saat başı varsa her odada oluyorsa;Komşunuza şakayla karışık sizin çocuklar hiç uyumaz mı yahu diyip hafif tebessüm edebilirsiniz.

Etik olarak söylediklerim iyilik statüsünde hem müslümansanız sevapda kazanmış olursunuz :)
14-03-2010 14:43:02 SFSADA #

Cevap: Gürültü Yapan üst Komşu

Şu anda tepemde savaş var resmen . Yaklaşık 5 çocuk sonuna kadar müzik açmışlar , bagırıp cagırıyorlar. Çocuk olunca bu kadar anlayıs göstermek zorundamıyız bunu da anlamak çok zor. Tansiyon hastası oldum bunların yüzünden resmen.Kanun yokmu bunlarla ilgili anlayamadım . Polis gelecek , tesbit edecek ve cezaların ıkesecek bu kadar basit.Avrupada böyle oluyor dostlarım . Burada da olması gerekli
15-03-2010 01:50:58 jitem_13 #

Cevap: Gürültü Yapan üst Komşu

eeee Bazı polisler evde sözlerini geçiremezler ama sokağa çıkınca köşe başında oturan gençlere tekme tokat girmesini çok iyi bilirler. Ondan sonra polis milletin Vicdanıdır derler. Öncelikle polisler kendi vicdanlarıyla hesaplaşsınlarda daha sonra millete sıra gelsin...
13-05-2010 11:47:37 cruel180 #

Cevap: Gürültü Yapan üst Komşu

Alıntı:

jitem_13 rumuzlu üyeden alıntı
eeee Bazı polisler evde sözlerini geçiremezler ama sokağa çıkınca köşe başında oturan gençlere tekme tokat girmesini çok iyi bilirler. Ondan sonra polis milletin Vicdanıdır derler. Öncelikle polisler kendi vicdanlarıyla hesaplaşsınlarda daha sonra millete sıra gelsin...

sanırım bu arkadaşımız belli bir yaş sınırının altında, yoksa neden bi meslek dalını tümden kötülemeye çalışsın anlayamadım, ki polislerin aile içi durumuyla bu konuda ne alaka kurabildi onu da anlamış değili. ayrıca burada henüz Polis'e başvuru yapılmamış, ki gürültü yapanın Polis olması tüm meslek mensuplarını bağlamaz. yoksa aynı yoldan hareketle gürültü yapan jandarma astsubayı ile ilgili bi konuya da "zaten bunlar evde söz geçiremezler vs" edebiyatı yapmamız gerekir ki hiç hoş olmaz. gerek Polis gerek diğer zabıtaların görev tanımları, yetkileri, sorumlulukları kanunlar, yönetmelikler,tüzükler vb ile bellidir. başvuru yaptığınızda gereği yapılmazsa şikayet merciileri vardır, yoksa Jitem_13 gibi sadece klavye tuşlarına basarak kendinizi kandırırsınız. gürültüden rahatsız olan arkadaşımız için önerim şu: bulunduğunuz ilde Çevre Orman Müdürlüğüne telefon ya da dilekçe ile başvurması, ya da bölge sorumlu Polis Merkezine dilekçe ile ya da 155 vasıtasıyla şikayetini bildirmesidir. umarım yardımcı olabilmişimdir.
26-09-2020 14:38:45 avibrahimduran #

Cevap: Gürültü Yapan üst Komşu

çok zor bir konu kanunda tabili bu konunun çözümüne dair dairenin satışına kadar yöntemler olsa da çok uzun ve yıpratıcı olabiliyor. öncelikle bir kaç kez emniyet vasıtasıyla tutank tuturulup sonrasında huzur ve sükun bozma suçundan ilerlenip bunu da gerekçe gösterip tmk hükümleri gereği hakim müdahalesi istenebilir. Hala devam ederse evin kiracıyusa çıkartılması değilse satışına kadar izleyen bir süreç olabilir. Daha detaylı bilgi almak için bu yazıyı inceleyebilirisniz
27-09-2020 03:01:07 frmax #

Cevap: Gürültü Yapan üst Komşu

Affınıza sığınarak konu ile ilgili olmayan fakat aklıma gelen şu videoyu bırakıyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=R1rSu5436GY
™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.

♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.

Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.

Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı vd.

® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir.

‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.

📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.

This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.