Hukuki NET sitesinde paylaşımda bulunmak, soru sormak ve cevap yazmak için üye olun. Üyelik ücretsizdir.

Hukuki. net demokratik midir?

27-08-2007 00:06:47 Av.Fırat Bayındır #

Hukuki. net demokratik midir?

Site Yöneticisi olduğum 2003 yılından bu yana sayısını unuttuğumuz kez Sitemizin "Demokratlığı" tartışıldı. Bu tartışma konusunu açanların tümü ya siteye üye olurken okuması ve kabul etmesi gereken site kurallarımızı okumayanlar yada okuduğu halde amiyane tabiriyle "kuralları kazımayanlar" olup, ya iletileri uygunsuz olduğu için silinenler ya da üyelikleri askıya alınanlar veya siteden uzaklaştırılanlardır.

Aslında kendileri ne halt ettiklerini, ne gibi saygısız veya hakarete varan ifadeler kullandıklarını yada kimi üyeleri küçük düşürücü yazılar yazdıklarını, daha da kötüsü bu siteyi bir arkadaş bulma sitesi gibi kullanmaya çalıştıklarını çok iyi bildikleri halde, oyuncakları ellerinden alınmış çocuklar gibi olur olmaz konularda Site Yönetimini eleştirmeyi, anti-demokrat bir tavır sergilediğimizi söyleyerek adeta mastürbasyon yapmayı adet haline getirmişlerdir.

Şurası gayet iyi bilinmektedir ki Sitemiz emsali pek çok hukuk ve tartışma forum sitelerine nazaran çok demokratik bir yönetim göstermekte, Sitemizin genel yayın politikasına aykırı olsa da fikir özgürlüğüne kırmızı çizgiye varıncaya dek müdahale etmemektedir.

Buna rağmen bazı üyeler siteden atılmak için olağanüstü bir gayret sarfetmekte ancak bu davranışları ile diğer saygın üyelerimizi de tedirgin ettiklerinin farkına dahi varmamaktadırlar. Onlar için önemli olan, kendilerince uğradıkları haksızlığı en sert ve en incitici biçimde mümkün olan çok sayıda üyeye duyurarak tatmin sağlamaktır.

Aşağıdaki satırları yazarken tüm üyelerimizden özür diliyorum ama bizlerin sabrının da bir sınırı vardır.
Her ne hikmetse HERKESİN DEMOKRASİSİ BİZE KALKMAKTADIR.
Elbette bu anti-demokratlık suçlaması kime göre neye göre sorusunu da beraberinde getirmektedir. SİTE YÖNETİMİNİ ANTİ-DEMOKRAT OLMAKLA SUÇLAYANLAR SANKİ SÜTTEN ÇIKMIŞ AK KAŞIKMIŞ GİBİ YEDİKLERİ HALTI AKILLARI SIRA HERKESTEN GİZLEYEREK YADA ÇARPITARAK "DEMOKRASİ" KAVRAMINA SIĞINMAYA ÇALIŞMAKTADIRLAR.

Açık ve seçik olarak belirteyim ki BU SİTEDEKİ DEMOKRASİ, YÖNETİMİN İZİN VERDİĞİ KADARDIR. BU SİTE SAHİPSİZ BİR KÖY DEĞİLDİR. VE DEMOKRASİ, İSTEYENİN İSTEDİĞİ KİŞİYE HAKARET ETME, TACİZ ETME,ABUK SABUK YAZILAR YAZMA ÖZGÜRLÜĞÜ DEMEK DE DEĞİLDİR.

En son tamerce nickli üyemizin üyeliği, açıklanan nedenlerle askıya alınmış olduğu halde bu kez de tmr nickini alarak tacizlerine devam etmesi üzerine yazılmış olup, böylesi bir yazıyı yazmak zorunda bırakıldığımız için üzgün olduğumuzu belirtelim.

Düzeyli,donanımlı, yaratıcı konular ve yazılarda buluşmak dileklerimizle...27-08-2007 15:09:05 Av.Emrah Yavuzcan #

Re: hukuki. net demokratik midir?

Anayasa Hukuku hocamızın bir sözü vardı, konuyu okurken aklıma geldi ve paylaşmak istedim; "Senin bana yumruk atma özgürlüğün, benim burnumun ucunda biter".
™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.

♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.

Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.

Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı vd.

® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir.

‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.

📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.

This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.