Hukuki NET sitesinde paylaşımda bulunmak, soru sormak ve cevap yazmak için üye olun. Üyelik ücretsizdir.

Sözleşmede geçen tutardan eksik ücret ödenmesi

20-01-2023 10:42:37 brknsahin #

Sözleşmede geçen tutardan eksik ücret ödenmesi

Merhabalar,

Ben bir bilgisayar programcısıyım kendi şirketim var ve firmalar ile çalışırken sözleşme yapıp sözleşme maddelerine göre işlerimi yapıp faturasını kesip teslim ediyorum. Bir süre önce bir müşteri ile çalıştım sözleşmede yazdığı gibi ödemenin %50'sini ödedi ve bende işi tamamladım kalanını almak için iletişime geçtim ancak dönüş alamadım uzun bir süredir süreç bu aşamada duruyor aradığımda açmıyor. Başka bir telefon ile aradığımda açtı ve evet döneceğiz dedi ama yine haber yok işin süresi 1 ay ama üstünden yaklaşık 3 ay geçti bir gelişme olmadı sözleşmeyi imzayıp kaşeledim ancak onlar sözleşmeyi imzalamadı bir çok kez söylememe rağmen. Ancak benim şirket hesabıma ödeme geçtikleri için ve mailleşmeler olduğu için bir yaptırım olabileceğini düşünüyorum. Size sözleşmeyi bırakacağım lütfen bana bu konuda yardımcı olur musunuz ? Sizce sözleşmeyi fes mi etmeliyim yoksa ihtarname ile uğraş malımıyım ? Tutar çok yüksek değil ancak beni zarara uğrattı ister istemez sizce nasıl ilerlemeliyim. Ayrıca firma bir çok kişiyi pazarlama yapıcaz deyip ödeme alıp kaçmış ve davaları olan bir firma piyasada sorunluymuş daha sonradan fark ettim bu durumu. Bir yol gösterirseniz çok sevinirim.

Sözleşmeyi wetrasnfer olarak ekledim: https://we.tl/t-hJodcCgATp
™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2022 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.

♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.

Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.

Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı & Istemihan Mehmet Pazarbasi vd.

® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir.

‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.

📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede?
☏ Sitenin 2022 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.

This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.