Hukuki NET sitesinde paylaşımda bulunmak, soru sormak ve cevap yazmak için üye olun. Üyelik ücretsizdir.

Devlet Memuru Resmi Çiftçi Olabilir Mi? Ziraat Odasına Kayıt Yaptırabilir mi?

28-04-2021 14:24:06 osman51 #

Devlet Memuru Resmi Çiftçi Olabilir Mi? Ziraat Odasına Kayıt Yaptırabilir mi?

(Kiraladığı) 1 dekar ya da daha küçük bir arazide, dışarıya satmamak üzere kendisi ve ailesi için meyve yetiştiren bir memur, ziraat odasına kayıt olup bu oda aracılığıyla da ÇKS denilen Çiftçi Kayıt Sistemine kayıt yaptırabilir mi? Bu durum ticari faaliyet kapsamına girebilir mi? Kişisel ilişkilerle işlerini yürütmeyi sevmeyen, işlerini kanun ve nizam çerçevesinde yürüten bu memurun başı acaba ağrır mı?
Cevap verenlere teşekkürler.
13-01-2022 09:52:08 bagerhk #

Cevap: Devlet Memuru Resmi Çiftçi Olabilir Mi? Ziraat Odasına Kayıt Yaptırabilir mi?

Devlet memurlarının Ziraat odasına kayıt olup Çiftçi Kayıt Sistemine müracaat etmesine engel herhangi yasal düzenleme yoktur. Kayıt olabilirler. 2001-2003 yıllarında Emekli sandığına bağlı çalışanlar için kayıt yapılamıyordu fakat sonradan o engelleyici hükümler kaldırıldı.
Çiftçi kayıt sistemine kayıt yapıldıktan sonra, tarımsal desteklemelere başvuru için bazı desteklemelerde kısıtlamalar bulunmaktadır. Toplam arazi miktarı 1 dekardan az olan durumlarda mazot-gübre ve katı organik desteklemesi yapılamıyor. Aşağıda belirtilen tebliği okumanızı tavsiye ederim.
08 Aralık 2021 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan BİTKİSEL ÜRETİME DESTEKLEME ÖDEMESİ YAPILMASINA DAİR TEBLİĞ'in (TEBLİĞ NO: 2021/40)
23. maddesinin ii) fıkrası gereğince "Toplam arazi miktarı bir dekarın altında olan çiftçilere mazot, gübre ve katı organik-organomineral gübre desteği yapılmaz"

Tebliğin dayanağı olan Çiftçi Kayıt Sistemi Yönetmeliği ise , 27.05.2014 tarih ve 29012 sayılı Resmi Gazetede yayımlanmıştır.
™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2022 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.

♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.

Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.

Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı vd.

® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir.

‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.

📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede?
☏ Sitenin 2022 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.

This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.