Hukuki NET sitesinde paylaşımda bulunmak, soru sormak ve cevap yazmak için üye olun. Üyelik ücretsizdir.

Kısmi eda davası hk.

25-10-2020 23:55:03 forever91 #

Kısmi eda davası hk.

işveren ile aramızda bir alacağa ilişkin anlaşmazlık bulunmakta. Bu anlaşmazlık yargı kararı olmadan ve yazılı onay alınmadan net maaş ve prim ler den kesinti olarak uygulanan ücretlere ilişkindir. İki adet sorum olacak sorularımla ilgili değerli görüşlerinize ihtiyacım var.

1- Kısmi eda davası açmayı düşünüyorum. Maaş bordro sun da ekstra kesinti olarak ekledikleri net maaşım dan kesilen 500,00 TL yi HMK md. 109 sebep göstererek kısmi eda davasın da harca esas tutar olarak göstersem. Primlerimden kesilen tutarlar için ise tutar belirtmeyip fazlaya ilişkin haklarım saklıdır deyip şimdilik 500 tl üzerinden dava açarsam davam belirsiz alacak davası açılması gerekirdi denilip red olurmu ?

2- Prim kesintileri için ise işyeri mail adresindeki mail iletilerini delil göstersem. Bu mail görüntüleri kendi şirket mailim olmasına rağmen işyerinden izin alınmadan cep telefonumdan gizlice çekilmiş görüntüler olursa TCK MD. 132 ye göre haberleşmenin gizliliği ihlali suçunu oluştururmu ? Yani iddiamı ispat edeyim derken şikayet halinde savcılık bunu suç olarak değerlendirebilirmi ?
29-10-2020 14:57:38 forever91 #

Cevap: Kısmi eda davası hk.

görüş belirtebilecek yokmu. Şirket ile kendi aramda olan mail kutumdaki maili mahkemeye delil sunmam haberleşmenin gizliliğini ihlal edermi
™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2021 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.

♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.

Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.

Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı vd.

® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir.

‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.

📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede?
☏ Sitenin 2021 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.

This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.