Hukuki NET sitesinde paylaşımda bulunmak, soru sormak ve cevap yazmak için üye olun. Üyelik ücretsizdir.

Meslekten ihraç

22-10-2020 16:59:06 maker9 #

Meslekten ihraç

Öncelikle tüm hukukçulara ve hukuka saygısı olanlara selamlar olsun, emniyet genel müdürlüğünde polis memuru olarak görev yapmaktaydım, 2018 yılında ikametimde bir konu dolayısı ile yapılan ikamet araması sırasında dedemden kalma ruhsatsız tabanca dolayısı ile hem adli hem idari olarak soruşturma başlatıldı, adli olarak yapılan yargılama sonucunda 10 ay hapis cezası aldım ve hagb kararı verilerek verilen ceza kesinleşti, ardından idari soruşturma kapsamında il polis disiplin kurulu dosyamı ihraç istemi ile EGM yüksek disiplin kuruluna sevk etti, EGM yüksek disiplin kurulu işlenilen fiilin ceza karşılığının meslekten ihraç olduğunu ancak geçmiş hizmetlerindeki sicil puanının iyi ve çok iyi olması nedeni ile bir alt ceza olan 24 ay uzun süreli durdurma cezası ile tecziyesine kadar verip kararın onanması için dosyayı bakanlık makamına gönderdi, bakanlık makamı aynen şu yazdığım şekilde bir şerh düşmüş "Egm yüksek disiplin kurulu, il polis disiplin kurulu ile aynı görüşte olduğundan ve bir alt ceza verilmesine yetkisi bulunmadığından meslekten çıkarma cezası verilmesinin 7068 sayılı kanunun 18. maddesine göre onanmasına", konuyu idare mahkemesine taşıdım yd istemli ancak yerel mahkeme yd isteğimi yerinde bulmadı ve yd isteğimi reddetti, kararı bir üst mercii olan bim' e taşıdım ancak bim' de idare mahkemesi tarafından verilen kararı onadı, sorum ve yardımcı olmak isteyenler için

1-) Bakan kafasına göre Yüksek Disiplin Kurulu tarafından verilen bu kararı değiştirebilir mi?

2-) Alt ceza verme yetkisi beni ihraç etme yetkisi bulunan Yüksek Disiplin Kurulunda değil mi?

3-) İdare ve Bölge idare mahkemesi yd kararlarında yasadaki şartlar oluşmadığı için reddetti tarafıma herhangi bir gerekçe sunmadı, açıkça hukuka aykırı olan bir karar dolayısı ile neden yürütme durdurma vermemiş olabilir, kafalarında telafisi mümkün olmayan sonuçlar oluşmadığı için mi verilmemiş olabilir çünkü farklı mahkemelerde şekil yönünden benzer olan kararlara yürütme durdurma verildi. (Not: yd red kararını adli tatil sürecinde nöbetçi idare mahkemesi verdi.)

ilgili arkadaşlardan yardım ve bilgi bekliyorum teşekkürler.
™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2021 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.

♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.

Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.

Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı vd.

® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir.

‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.

📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede?
☏ Sitenin 2021 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.

This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.