Hukuki NET sitesinde paylaşımda bulunmak, soru sormak ve cevap yazmak için üye olun. Üyelik ücretsizdir.

Boşanma davasi devam ederken eşimle ilişkiye girmek

20-10-2020 14:39:11 firtina006 #

Boşanma davasi devam ederken eşimle ilişkiye girmek

2018 yılında adıma açılmış olan boşanma davasından sonra covid-19 nedeni ile duruşmalar ertlendi ve sadece 1 kez duruşmaya çıktık sonra duruşmalar ertelenmeye başladı tekrar ev kiraladım sonra davayı acan eşim ( kadın )ben kulube gibi evde yaşaşamam diyerek eve geledi ondan sonra gelişen olaylar ise eşimle 2 şer ay arayla otelde buluşarak ( cinsel ) ilişkide bulunduk bunu ( davayı açan eşim istedi ) sonra bu olay 1 - 2 kez devam etti 06.07.2020 tarihinde ise antalyaya tatile gidecektik ama babam vefat ettiğinden dolayı gidemedik. Davayı açan eşim 15.07.2020 tarihinde annemle yaşadığım eve geldi ve ordada cinsel ilişkide bulunduk. tatile gidemedik diye 01.08.2020 tarihinde telefonumu engeledi ve görüşmüyoruz.
SORUM
otel kayıt defterini mahkemeye sunarsa boşanma davası red olur mu
ilişkiye girmeyi boşanma davasını açan eşim olduğu için ilişkiye girmem mahkemeyi etkiler mi
01.12.2020 de duruşmam var bilgilerinizi bekliyorum saygılarımla
24-10-2020 18:44:12 mr_men #

Cevap: Boşanma davasi devam ederken eşimle ilişkiye girmek

davanız anlaşmalı mı açıldı yoksa çekişmeli mi.

eğer anlaşmalı açıldıysa vazgeçtim demeniz yeterli olup, eşiniz halen boşanma konusunda ısrarlı ise çekişmeliye dönecektir.

eğer halihazırda çekişmeli ise, boşanmaya sebep olan fiil sebebiyle sizi affettiğini iddia edip söz konusu buluşma kanıtlarını mahkemeye sunabilirsiniz.

not:
damdan düşmüş kişi.
20-12-2020 17:41:15 firtina006 #

Cevap: Boşanma davasi devam ederken eşimle ilişkiye girmek

18.12.2020 tarihinde duruşma bitti ve mahkeme boşanma davasını red etti
bilginize ihtiyacım var davacı eşim kararı istinat mahkemesine temize göndereceğim diyor öğrenmek istediğim mahkemenin vermiş olduğu kesin karardan sonramı başlıyacak süre yoksa istinat mahkemelerinin verdiği karardan sonramı 3 yıllık süre başlayacak
21-12-2020 01:17:13 Av.Basri Gungoren #

Cevap: Boşanma davasi devam ederken eşimle ilişkiye girmek

Kararın gerekçesi nedir?
3 yıllık süre boşanma kararının KESİNLEŞMESİ TARİHİNDEN itibaren başlar. Kesinleşme nedir? Kesinleşme ya tarfların İSTİNAFA başvurmaması ya da başvurulup da başkaca başvuru yolu kalmadığı durumdur. Yani istinafa başvurulursa bu süre istinaf sonucundan itibaren işlemeye başlar.
Not: Başka boşanma nedenleri ile dava açılmasına engel değildir.
21-12-2020 13:42:19 muratmurat1 #

Cevap: Boşanma davasi devam ederken eşimle ilişkiye girmek

Dikkatli olmanı tavsiye ederim.Her ne kadar Evlide olsanız Boşanma Kararı kesinleşmemiş olsa da Eşiniz zorla ilişki kurdu derse, işin içinden çıkamazsınız.
™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2021 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.

♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.

Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.

Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı vd.

® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir.

‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.

📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede?
☏ Sitenin 2021 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.

This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.