Hukuki NET sitesinde paylaşımda bulunmak, soru sormak ve cevap yazmak için üye olun. Üyelik ücretsizdir.

Demans raporlu Vasi için mahkemenin gönderdiği hastaneden akli dengesi yerindedir..?

19-10-2020 02:21:32 meridyen6 #

Demans raporlu Vasi için mahkemenin gönderdiği hastaneden akli dengesi yerindedir..?

Merhaba,
Annem çeşitli hastalıklardan dolayı sürekli %91 engelli raporu aldı. Raporda hafif demans ve zihinsel işaretli olduğundan araç bayisi bizi mahkemeye yönlendirdi. Aslında annemin zihinsel bir problemi bulunmuyor.
Neyse mahkeme vasi gerekip gerekmediğine, mahkemeye gelmesine gerek olmadığına ve zihinsel durumu hakkında bilgi için hastaneye yeniden gönderdi.
Hastaneden
1) "ortopedik engellerden dolayı bazı işlemlerini yapamayacağı için tmk 408 vasi gereklidir",
2) "Akli dengesinin akıllıca yaşam sürmek için yeterli olduğuna" karar verip mahkemeye göndermiş,
uyap mahkeme dökümanlarından kontrol ettim.
Yani akli dengesi yerindedir diyor.

ÖTV indirimli araç almak için ne yapmak gerekir. Bu rapora istinaden hakimden izin almak gerekir mi gerekmez mi? Notere bu rapor ile gidip araç satın alma işlemi yapabilirmiyiz? Annem satın alma işlemlerini kendi hakim kararı olmadan yapabilir mi?

Benzer durum yaşayan varsa bilgilendirirseniz sevinirim.
™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2021 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.

♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.

Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.

Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı vd.

® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir.

‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.

📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede?
☏ Sitenin 2021 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.

This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.