Hukuki NET sitesinde paylaşımda bulunmak, soru sormak ve cevap yazmak için üye olun. Üyelik ücretsizdir.

Kira Sözleşmesindeki Yangın Maddesi

25-09-2020 12:00:21 maxx126 #

Kira Sözleşmesindeki Yangın Maddesi

Merhaba,


Emlakçı kira sözleşmemize "Yangın, su baskını vs. durumlarda gelebilecek her türlü zarar ziyandan kiracı sorumlu olup, sigorta ettirme mükellefiyeti de kiracınındır." diye bir madde eklemiş. Sözleşme maddelerini açıklarken, bunun sadece bizim şahsi eşyalarımız için olduğunu söylemiş ama metin çok genel gibi. Bu maddeye dayanarak bizim kusurumuz olmayan bir yangın durumunda, ev sahibi bizden evin kendisi ile ilgili herhangi bir hak iddia edebilir mi?

Teşekkürler
26-09-2020 17:43:54 Av.Yusuf Selçuk Ateşkan #

Cevap: Kira Sözleşmesindeki Yangın Maddesi

O madde malumun ilanı. Yani o madde olmasa da kusurunuz halinde yangından doğacak zararı sizden talep edebilir.
26-09-2020 18:54:45 maxx126 #

Cevap: Kira Sözleşmesindeki Yangın Maddesi

Alıntı:

Av.Yusuf Selçuk Ateşkan rumuzlu üyeden alıntı
O madde malumun ilanı. Yani o madde olmasa da kusurunuz halinde yangından doğacak zararı sizden talep edebilir.

Cevabınız için teşekkürler, Yusuf Bey.

Kusur bendeyken elbette ki hasarı ben karşılayacağım, o sizin de dediğiniz gibi birşey yazmasa da öyle. Benim merak ettiğim şey ise bu maddede "kiracının kusuru dolayısıyla" ibaresi geçmediği için benim kusurum olmayan bir yangında da benden evin kendisiyle ilgili bir hasardan dolayı para talep edilebilir mi?
™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.

♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.

Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.

Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı vd.

® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir.

‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.

📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.

This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.