Hukuki NET sitesinde paylaşımda bulunmak, soru sormak ve cevap yazmak için üye olun. Üyelik ücretsizdir.

Bağımsız bölümlerin malikleri mimari projeye aykırı yaptığı için müteahhit şirketten hak iddia edebilir mi?

20-09-2020 23:51:22 Finansçı #

Bağımsız bölümlerin malikleri mimari projeye aykırı yaptığı için müteahhit şirketten hak iddia edebilir mi?

Mimari projede asansör garaja kadar inmekte ama statik projede ise bundan farklı olarak asansör apartman girişine kadar inmektedir. Müteahhit şirket statik projeye uymuş ama mimari projeye uymamıştır. Dolayısıyla asansör halihazırda garaja inmemektedir. Müteahhit şirket ile bağımsız bölüm sahipleri arasında yapılmış olan sözleşmede de garaja asansörün inmesi mevzusu geçmemektedir. Müteahhit şirket kat irtifak tapusu ile satış yapmıştır. Kat mülkiyetine henüz geçilmemiştir. Aradan geçen 4 yıl süre sonunda binanın bağımsız bölümlerinin malikleri mimari projede olduğunu ve dolayısıyla mimari projeye uyulmamış olmasını ileri sürerek müteahhit şirketten hak iddia edebilirler mi? Şimdiden teşekkürler.
21-09-2020 10:32:59 Aydın Develi #

Cevap: Bağımsız bölümlerin malikleri mimari projeye aykırı yaptığı için müteahhit şirketten hak iddia edebilir mi?

Sayın Finansçı;

Yapının Mekanik (Asansör) ve Elektrik vb. Projelerini de kontrol ettirin. Burada Mimari Projeye uygun planlama yapılmış ise konuyu daha net hale getirilebilirsiniz.

Saygılar...
23-09-2020 13:00:28 Finansçı #

Cevap: Bağımsız bölümlerin malikleri mimari projeye aykırı yaptığı için müteahhit şirketten hak iddia edebilir mi?

Teşekkür ederim. Makine ve elektrik projesinin mimari proje ile uyumlu olduğunu biliyoruz. Saygılar...
24-09-2020 12:16:17 Aydın Develi #

Cevap: Bağımsız bölümlerin malikleri mimari projeye aykırı yaptığı için müteahhit şirketten hak iddia edebilir mi?

Sayın Finansçı;

Müteahhitte konu ile ilgili ihtarname gönderin. Olumlu yanıt alamamanız durumunda dava açma hakkınızı kullanabilirsiniz. Değerlendirmem davayı kazanabileceğiniz yönündedir. Süreci avukatın hukuki yardımına alarak ve avukatın takibi ile yapmanız menfaatinize olur düşüncesindeyim.

Saygılar...
™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2021 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.

♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.

Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.

Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı vd.

® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir.

‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.

📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede?
☏ Sitenin 2021 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.

This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.