Hukuki NET sitesinde paylaşımda bulunmak, soru sormak ve cevap yazmak için üye olun. Üyelik ücretsizdir.

Dolgu toprak alanın daireye dönüştürülmesi

15-09-2020 19:18:55 n0torious #

Dolgu toprak alanın daireye dönüştürülmesi

Öncelikle merhabalar, Apartman zemin ve depo planlarını en aşağıda paylaştım.

Apartman planlarında apartman girişinin bir tarafı dolgu toprak diğer tarafı aynı büyüklükte otopark olarak gözükmekte fakat dolgu toprak olan kısım müteahhit'in eski eşi tarafından daireye çevrilmiş ve otoparkı kişisel deposu ve park alanı olarak kullanmakta. Kendisinin en üst katta boş bir dairesi bulunuyor fakat kendisi gün boyu apartmanın önünde oturduğu, çok ses yaptığı ve otopark'ı kullanmamıza izin vermediği için şikayetçiyiz. Apartmandaki diğer daireler de şikayetçi fakat uğraşmak istemiyorlar. Bunun yanında Otoparkın bir üstü planlarda depo olarak gözükmekte fakat 4 deponun hepsinde çıkma balkon mevcut ve yaşayanlar bulunmakta.

Soru1: Şikayetimizi imza toplamadan yapabilir miyiz?

Soru2: Şikayet etmesek bile incelemeye geldiklerinde çıkma balkonlar için sıkıntı olur mu? (Çünkü çıkma balkonları olanlar ile hiç bir sorunumuz yok onların başını da yakmak istemiyoruz.)

Soru3: Belediye o kişiyi oradan çıkarttıktan sonra dolgu toprak gözüken alanın doldurulması gerekir mi? Masrafları kim öder?

Şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

Apartman zemin ve depo planları:

https://ibb.co/z2WhTn4
https://ibb.co/BVGnGpC
18-09-2020 07:09:46 Av.Yusuf Selçuk Ateşkan #

Cevap: Dolgu toprak alanın daireye dönüştürülmesi

Dolgu olması gereken yer ortak alan. Çıkma balkonlar ise bir kat malikine ait alanda yapılmış.
Her ikisinde de plana aykırılık söz konusu.

Alıntı:

n0torious rumuzlu üyeden alıntı
Soru1: Şikayetimizi imza toplamadan yapabilir miyiz?

Yapabilirsiniz.

Alıntı:

n0torious rumuzlu üyeden alıntı
Soru2: Şikayet etmesek bile incelemeye geldiklerinde çıkma balkonlar için sıkıntı olur mu? (Çünkü çıkma balkonları olanlar ile hiç bir sorunumuz yok onların başını da yakmak istemiyoruz.)

Her ikisi de birbirinden farksız.

Alıntı:

n0torious rumuzlu üyeden alıntı
Soru3: Belediye o kişiyi oradan çıkarttıktan sonra dolgu toprak gözüken alanın doldurulması gerekir mi? Masrafları kim öder?

Öncelikle belediye ceza keser ve eski hale getirilmesi için süre verir.
Ortak alandaki aykırılık için kesilen ceza tüm kat maliklerine paylaştırılır.

Süresi içinde yerine getirilmezse, yine masrafı ilgililere ait olmak üzere yıkım veya eski hale getirme kararını uygular.
™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.

♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.

Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.

Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı vd.

® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir.

‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.

📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.

This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.