Hukuki NET sitesinde paylaşımda bulunmak, soru sormak ve cevap yazmak için üye olun. Üyelik ücretsizdir.

Ortak kullanım alanlarının brüt metrekareye dahil edilemeyeceği Hk.

14-09-2020 18:01:07 Finansçı #

Ortak kullanım alanlarının brüt metrekareye dahil edilemeyeceği Hk.

Merhaba;
Emlak vergisi muafiyeti için ortak alanların brüt metrekareye dahil edilemeyeceğine dair yargı kararı var. Buna istinaden ortak kullanım alanlarının mimari projede brüt metrekareye dahil edilip edilemeyeceğini öğrenmek istiyorum. Şöyle ki; 2015 yılında projesi onaylanmış ve inşaatı tamamlanmış olan bir yapının ortak kullanım alanları brüt metrekareye dahil edilmiş.
Yapıcı firma olarak belediyedeki onaylı projede düzelttirmek istiyoruz. Hukuki olarak mimari projede bunu düzeltmek mümkün mü? Eğer dahil edilmemesi hukuken mümkün ise dahil edilmiş onaylı projede sonradan düzeltebilir miyiz? Ayrıca düzeltme sonrasında bağımsız bölümlerin kat irtifak tapularında da bir düzenleme gerekiyor mu bilmiyoruz. Eğer bağımsız bölümlerin maliklerinin kat irtifak tapularının metrekarelerinde bir düzenlemeye gidilmeyecekse düzelttirmek istiyoruz. Bu konuda yardımcı olur musunuz. Konuya vakıf bir avukat eğer mümkünse ve düzeltebilecekse müvekkilimiz olabilir. Cevaplarınızı bekliyorum. Saygılar.
™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.

♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.

Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.

Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı vd.

® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir.

‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.

📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.

This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.