Hukuki NET sitesinde paylaşımda bulunmak, soru sormak ve cevap yazmak için üye olun. Üyelik ücretsizdir.

Ruhsatsiz cafe mühür bozma destek

14-09-2020 01:51:47 Yenirumuz21 #

Ruhsatsiz cafe mühür bozma destek

Merhaba,

Bir ozel konut sitesi icerisindeki havuz basindaki 40 metrekare kadar sosyal tesis alanını sitenin de bilgisi dahilinde ruhsatsız olarak site sakinlerine özel mini bir cafe olarak isletiliyorduk. Disardan yabancilarin giremediği ozel guvenlikli bir site. 1 kere belediye zabıtası gelip bos gibi fotosunu cekip "ruhsatsiz oldugunu biliyoruz, dosya kapansin diye yapiyoruz, kullanmadiginiz bir camin kosesine muhur niyetine kagit yapistiracagiz" dediler. 1 sene sonra bir daha gelip yine bos foto cekip gittiler. Bundan 2 hafta sonra zaten biz cafeyi bıraktık.

Fakat sonra bize mahkemeden Turk Ceza Kanunu 203/1, 53.maddeden dava acildigi bilgisi geldi.

Bu durumda nasıl bir savunma yaparsak ceza almama ihtimalimizi arttırmış oluruz. Bilgisi olan arkadaşların yardımcı olmalarını rica ederiz.

Tşk
18-09-2020 07:16:31 Av.Yusuf Selçuk Ateşkan #

Cevap: Ruhsatsiz cafe mühür bozma destek

Suç sabit görünüyor. Bir köşeye yapıştırılan kağıdın üzerinde ne yazdığını okumadınız mı?
Cezanın paraya çevrilmesi, para cezasının da HAGB ile ertelenmesi mümkün.
23-09-2020 13:50:46 Yenirumuz21 #

Cevap: Ruhsatsiz cafe mühür bozma destek

Alıntı:

Av.Yusuf Selçuk Ateşkan rumuzlu üyeden alıntı
Suç sabit görünüyor. Bir köşeye yapıştırılan kağıdın üzerinde ne yazdığını okumadınız mı?
Cezanın paraya çevrilmesi, para cezasının da HAGB ile ertelenmesi mümkün.

Cok teşekkürler Yusuf Bey. Artık ilgilinin Cafe'yi işletmiyoruz. "Mühürden sonra işletmeyi bıraktık, daha sonra eşyalarımızı boşaltmak için gelince site sakinlerinden "cafe açıldı" diye şikayet gelmiş. Şu an bir ilgilimiz yok, eşyaları boşalttığımız anda gelen zabıtanın kağıdını imzaladık" diyerek bi savunma yapacağız, etkili olur mu bilmem...
™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.

♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.

Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.

Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı vd.

® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir.

‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.

📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.

This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.