Hukuki NET sitesinde paylaşımda bulunmak, soru sormak ve cevap yazmak için üye olun. Üyelik ücretsizdir.

Kabahat kanunuyla kesilen idari para cezası polis olmaya engelmidir?

22-06-2020 19:29:31 diyarıvolga #

Kabahat kanunuyla kesilen idari para cezası polis olmaya engelmidir?

2017 senesinde yaptım bir hata ve bir hayat kadınının evine gittim çıkışta polisler beni karakola götürüp idari para cezası kestiler sorduğumda bir sıkıntı olmayacağını söylediler lakin ileride polis olurken güvenlik soruşturmasında aldığım idari para cezası görünürmü ve elenme sebebi olurmu ?
23-06-2020 02:31:04 Av.Basri Gungoren #

Cevap: Kabahat kanunuyla kesilen idari para cezası polis olmaya engelmidir?

Devlete karşı işlenen suçlar ve bazı yüzkızartıcı suçlar dışında taksirli (yanlışlıkla işlenen) suçlar ve kabahatler memuriyete engel değildir. Kabahat başka bir kavram olup, suç olmadığı gibi çok daha hafif bir kusuru ifade eder ki polis olmaya engel olmayacağını düşünüyorum. Memuriyete engel olan şey yukarıda özetlediğim ve Türk Ceza Kanununda suç olarak tanımlanan fiillerden dolayı kesin hüküm giymek gereklidir.
23-06-2020 18:37:59 diyarıvolga #

Cevap: Kabahat kanunuyla kesilen idari para cezası polis olmaya engelmidir?

çok teşekkür ederim gerçekten içimi rahatlattınız uzun zamandır bunun stressiyle yaşıyordum kimsede doğru düzgün bilgilendirmedi beni bu konuda
™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2021 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.

♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.

Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.

Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı vd.

® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir.

‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.

📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede?
☏ Sitenin 2021 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.

This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.