Hukuki NET sitesinde paylaşımda bulunmak, soru sormak ve cevap yazmak için üye olun. Üyelik ücretsizdir.

Baba İle Oğul Arasındaki Bir Garip Durum

22-04-2020 10:58:57 TarıkÖzseçkin #

Baba İle Oğul Arasındaki Bir Garip Durum

Öncelikle merhabalar ben adanadan tarık öncelikle mübarek ramazanınızı en içten dileklerim ile kutluyorum
Yaşım 18 24 Ağustosta kanunen reşit olacağım ancak babamla 1 yıl önce yaptığımız bir daire ortaklık sözleşmemiz var ve görünüre bakılırsa kendisi unutmuşa benziyor!
bundan 1 sene önce 17 yaşında iken(kanunen hala 17 yim) babam bir inşaat işine başladı ve 35 dairelik yaptığı yerdeki tek 2+1 dairenin 5/1 ini bana 11 çeyrek 1 cumhuriyet altını ve 25 bin lira nakit paraya satmayı teklif etti dairenin maliyetini oğlu olmam sebebi ile 150 bin liradan gördük ve bu verdiğim paralar da 5/1 ine tekabül ediyordu o zaman da aklıma şu soru takılmıştı 17 yaşındaki bir kişinin babası ile adi sözleşme yapması geçerlimidir diye ancak sonradan sözleşme tarihi atmadık yani zaten teslim tarihi 18 yaşıma denk geleceği için sözleşmeyi 3 gün önce de yapmış olabilirim gibi gösterebilirim diye aklıma geldi sözleşmeye tarih atmadan imzaladık verdiğim miktarları kalem kalem yazaraktan bir şahit huzurunda şahitin de imzası ile imzaladık sözleşmenin bir maddesi de "inşaat piyasadan veya olağandışı durumlardan tamamlanamaz veya daire satılamaz ise yapımcı yatırımcıya sermayesini ödemek ve daire satıldıktan sonra karı da ödemekle yükümlüdür" maddesi idi şimdi kendisi bana herhangi bir para vermeyeceğini böyle bir yükümlülüğü olmadığını sözleşmenin geçersiz olduğunu baba ile oğul arasında adi sözleşmenin bir hükmü olmadığını söylüyor şuan daire karı ile birlikte 60-70 bin lira arasında alacağım oluyor 2 nüsha şeklinde ikiside ıslak imzalı vaziyette birisi bende birisi babamda olan bir sözleşme bu lütfen kimse zaten o para da babandan gelmiştir demesin ben o altınları ve parayı biriktirmek için yeri geldi soğukta paket taşıdım yeri geldi ticaret yaptım kendisi benden iyi biliyor nasıl tırnaklarım ile kazandığımı benim bu durumda babama karşı hukuki haklarım nelerdir

Saygı Ve Sevgi İle
22-04-2020 17:19:31 Av.Yusuf Selçuk Ateşkan #

Cevap: Baba İle Oğul Arasındaki Bir Garip Durum

Taşınmaz satış vaadi sözleşmesinin noterde yapılmış olması gerekir. Adi şekilde yapılan sözleşmeyle gayrimenkul üzerinde hak iddia edemezsiniz.
Ancak bu sözleşme babanıza verdiğiniz para ve altınları ispatlamak için kullanılabilir, ödemenizi yazılı belge ile ispatlarsanız verdiğinizi geri alabilirsiniz.
™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.

♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.

Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.

Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı vd.

® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir.

‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.

📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.

This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.