Hukuki NET sitesinde paylaşımda bulunmak, soru sormak ve cevap yazmak için üye olun. Üyelik ücretsizdir.

Hakkımda hazırlık soruşturması başlatılmış?

24-03-2020 12:51:38 Patriot123 #

Hakkımda hazırlık soruşturması başlatılmış?

Merhaba, askeri personelim. 2018 de Geçiçi görev ile gittiğim yere bağlı il jandarma komutanlığına bi soruşturma evrağı gelmiş. Beni aradılar ve 2018 yılında hangi tarihlerde izin kullandığımı, bu izinlerde nerelerde ne kadar kaldığımı savcılık orada ki komutanlığa sormuş. Beni aradılar hepsini yanıtladım. Dosya numarasını verdiler ve dosyanın su an Hazırlık Büro da olduğunu söylediler. Ben bundan hiç bir şey anlamadım. Hazırlık Büro ne iş yapar? Savcılık 2020 esaslı dosyada neden 2018 yılını soruyor ? Savcılık neden bu soruşturmayı başlattı, hazırlık bürosu savcıya gelen şikayet üzerine mi çalışıyor yoksa emniyete gelen bir şikayet savcılığa intikal ettiği için mi savcı soruşturma başlattı. Beni biraz aydinlatirsaniz çok sevinirim. E devlet ve uyap ta dosya no ile adıma açılmış bi dava bulamadım. Cevaplarınızı merakla bekliyorum, teşekkürler.
24-03-2020 14:19:21 Cortexiphan #

Cevap: Hakkımda hazırlık soruşturması başlatılmış?

Soruşturma evresindeki dosyalar e devlet üzerinde görünmez. Bu soruşturma yukarıda ihtimal olarak değerlendirdiğiniz durumlara ek olarak bir çok sebeple hakkınızda açılmış olabilir. En sağlıklısı soruşturmanın yürütüldüğü Cumhuriyet Başsavcılığından dosya örneği alarak bir avukata incelettiğiniz taktirde daha sağlıklı bilgilere ulaşabilirsiniz.
™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.

♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.

Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.

Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı vd.

® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir.

‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.

📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.

This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.