Hukuki NET sitesinde paylaşımda bulunmak, soru sormak ve cevap yazmak için üye olun. Üyelik ücretsizdir.

10 senelik kiracıya tahliye

14-01-2020 16:40:08 edaymen #

10 senelik kiracıya tahliye

Merhaba.


ocak 2008 tarihinde kiraya vermiş olduğumuz evimizi borçlar kanunu madde 347. dayanarak kiracımıza 10 senelik kiracı tahliyesi davası açtık ve şubat 2020 tarihinde ilk duruşmamız var avukatım ilk duruşma da tahliye kararının çıkacağına inanıyor ancak. kiracımız dava öncesi kendisine ihtarname göndermeden 4 ay önce aradığımız da kendisinin evden çıkmak istemediğini eve 30 bin tl lik dekor yaptığını ve evden çıkmak için ise kendisine bunların masraflarını ödememiz gerektiğini bizi tehdit eder gibi söyledi. bizde yapılan dekorasyon için bize haber vermediği ve yapılan keyfi dekorasyon nun bizi ilgilendirmediğinden ötürü bizde bu teklifi kabul etmedik. Bu durum neticesinde kendisine dava açmamızı kendisinin de davayı kaybetse bile istinaf mahkemesine gideceğini ve bizi en az 3 sene oyalayacağını söyledi. benim sorum ise sizce bunu yapabilirmi?. yani borçlar kanunu 347 madde den 10 senelik kiracı tahliyesini davasını kazandığım halde kiracım karara itiraz edebilirmi? çünkü elinde sadece 10 sene önce yapılmış bir kontrat dan başka hiç bir belge yok. eğer karara itiraz edip temyiz'e yada istinaf hangisi dir bilmiyorum nereye başvurabilir? başvurduğu yetkili mahkeme kadar süre de sonuçlanır ve bu başvurunun ona tahliye kararı dışında ne gibi olumsuz etkisi olur..

teşekkürler.Your browser doesn't support HTML5 video.


™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.

♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.

Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.

Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı vd.

® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir.

‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.

📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.