Hukuki NET sitesinde paylaşımda bulunmak, soru sormak ve cevap yazmak için üye olun. Üyelik ücretsizdir.

İşletme Sözleşmesi

05-11-2019 12:51:49 snankc #

İşletme Sözleşmesi

Merhaba

konuyu doğru yeremi açtım emin değilim doğru değil ise doğru yere taşınmasını rica ederim.

problemim şudur ki bir toplu konut sitesinde cafeterya işletmesi yapmaktayım. ama bulunduğum cafeterya işletme ruhsatı almaya musait değil bu ben sözleşmeyi yaparken bilmediğim bir durumdu ama sitedeki herkesin bu konuda bilgisi var duyduğuma göre. sözleşmeyi yönetimle yaptım ve yönetim sözleşmeye madde olarak ruhsat ve tüm belgeleri almak işletmenin sorumluluğundadır ve yönetimden herhanbi birşey talep edemez ve sorumlu tutamaz diye yazmış. bu durumda bile bile beni kandırmış oluyorlar. ikincisi de bu gibi sorunlardan dolayı şuan problem yaşıyoruz ve sözleşme maddelerinde elleri çok kuvetli herhangi bir sebbepten ihtar çekip beni çıkarabilirler sözleşmeye göre. tahliye maddesinde de ihtar çekilen işletmeye herhangi bir merasime gerek kalmaksızın noter huzurunda site güvenliği ile beraber kapısı açılıp dükkan boşaltılabilir diye yazmış fakat benim bildiğim mahkemeden tahliye çıkmadan boşaltma yapılamaz. ben yanlış mı biliyorum yada bu durumda nasıl bi yol izleyebilirim. yardımcı olabilirmisiniz ?
™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.

♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.

Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.

Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı vd.

® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir.

‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.

📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.

This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.