Hukuki NET sitesinde paylaşımda bulunmak, soru sormak ve cevap yazmak için üye olun. Üyelik ücretsizdir.

Aile Birleşimi Sonrası Eşten Bağımsız Oturum ve Çalışma İzni

05-09-2019 14:35:28 ygm3535 #

Aile Birleşimi Sonrası Eşten Bağımsız Oturum ve Çalışma İzni

Öncelikle herkese göstermiş oldukları ilgi ve verdikleri cevaplar için teşekkür ediyorum

Tam 4 yıl önce 2015 yılında eşimle Türkiye'de evlenerek 20.03.2016 yılında Almanya'ya aile birleşimi ile giriş gerçekleştirdim o günden bu zamanda kadar Almanya da oturum ve çalışma iznine sahibim.

İlk geldiğimde uyum kurslarına katılarak A2 seviyesinde almanca sertifikamı daha ilk yıl içinde gerçekleştirdim ve sigorta girişimi başlattım Türkiye' de yaşamakta olan çocuklarımın ufak olması sebebi ile her ne kadar ilk yıllar Almanya da çok kalmamış olsam da sürekli olarak 6 aylık giriş çıkışımı yaptım evli olduğum eşimde hemen hemen 2 ayda bir Türkiye' ye gelerek bizi ziyaret etti

4 yıllık evlilik sürem boyunca toplamda 18 ay boyunca Almanya da yaşadım ve bu süre zarfında hep çalıştım

yaklaşık 15 aylık sigortam var şu an çalışmakta olduğum iş yerinde 11 aydır çalışmaktayım ve kendimi geçindirecek kadar gelire sahibim

aynı zamanda 2023 yılının ortasında son bulacak olan oturuma sahibim yani 4 yıldan fazla çalışma ve oturum iznim var ama bu izinler tabi ki eşimle evli ile kaldığım sürede aldığım izinler

benim sormak istediğim şu eşimle evliliğimiz bu yıl son bulacak ve bu evliliğin son bulması ile birlikte elimde bulunan çalışma iznim veya sahip olduğum oturum iznimde herhangi bir kayıp yaşanır mı

en önemlisi çocuklarımı Almanya ya getirme konusunda bir sıkıntı yaşama olasılığım var mıdır.

verilen cevaplar için şimdiden çok teşekkür ederim
05-09-2019 16:32:57 Erdoğan Kırcalı #

Cevap: Aile Birleşimi Sonrası Eşten Bağımsız Oturum ve Çalışma İzni

3 yılı aşan bir süredir almanyada ikamet ediyorsanız, 1 yılı aşan bir süre çalışmanız varsa ve otrum izninizin bitiminden sonraki 1 yıl için de bir iş sözleşmeniz varsa oturum izninizin yenilenmesi için başvuruda bulunabilirsiniz. Ancak boşanmanın hemen ardından oturum izninizin kısaltılması veya iptali en büyük ihtimaldir.
O nedenle alman hukunu iyi bilen , orada yerleşik bir avukatla görüşmeniz daha doğru bilgilere ulaşmanızı sağlayacaktır.
™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.

♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.

Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.

Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı vd.

® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir.

‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.

📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.

This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.