Hukuki NET sitesinde paylaşımda bulunmak, soru sormak ve cevap yazmak için üye olun. Üyelik ücretsizdir.

İnstagramda şahsıma yönelik iftiraya ne yapabilirim

15-07-2019 09:38:11 trteta #

İnstagramda şahsıma yönelik iftiraya ne yapabilirim

Merhabalar. İnstagram’da sosyal medya hesabıma bir fake hesap tarafından bu fake hesabın kullanıcısı tarafından ara ara mesaj atılıp iftiralar atılmakta. Bu kişi büyük ihtimalle daha önceden kız arkadaşım olan birisi. Bu fake hesap en son bir gün önce yine fake hesaptan tarafıma mesaj atıp takip isteği göndererek şahsıma mesaj yoluyla iftira atmak suretiyle 1.5 yıldır sözlü olduğum kişiyle onu aldatıyormuş gibi vesaire göstererek aramı bozmaktadır. Mesajlarda geçen gün görüştüğü kişiyim vesaire gibi tarafıma iftiralar atarak sözlümün bu mesajları okuması sonucu beni yalancı ve onu aldatıyor gibi göstermektedir. Bu durumda başvurabileceğim hukuki bir yol var mı bir sonuç çıkar mı acaba? Artık gerçekten canıma tak etti evleneceğim düğün planları yaptığım insanla aramı sürekli iftira atarak bozuyor. Lütfen yardım edin.
15-07-2019 11:15:35 Devrim Sinan Karavelioğlu #

Cevap: İnstagramda şahsıma yönelik iftiraya ne yapabilirim

Savcılığa başvurabilirsiniz.

Burada iftira değil, huzur ve sükunu bozma suçu var.
15-07-2019 14:25:59 trteta #

Cevap: İnstagramda şahsıma yönelik iftiraya ne yapabilirim

Peki suç duyurusunda bulunsak bu kişi sahte hesapla yazdığı için onu bulmakla uğraşırlar mı bir sonuç çıkar mı
15-07-2019 16:51:47 ony86 #

Cevap: İnstagramda şahsıma yönelik iftiraya ne yapabilirim

Alıntı:

trteta rumuzlu üyeden alıntı
Peki suç duyurusunda bulunsak bu kişi sahte hesapla yazdığı için onu bulmakla uğraşırlar mı bir sonuç çıkar mı

sahte hesap cep telefonundan yapılmışsa kolay bulurlar.günümüz ergenlerinin bi çok sahte hesabı var ve aynı telefondan herhangi bir sunucuya bağlanmadan direkt giriş yapıyorlar.youtubede bana da çok küfrediyorlar.hepsi sahte hesap.
™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.

♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.

Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.

Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı vd.

® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir.

‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.

📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.

This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.